Tej zmiany w CCleanerze mogliśmy się spodziewać. Lepiej upewnij się czy nie instalujesz przypadkiem Avasta

Widzimy już pierwsze efekty przejęcia firmy przez Avast. W instalatorze popularnego CCleanera pojawiła się zmiana, która niektórym może się nie spodobać.

Jakiś czas temu świat obiegła informacja o kupieniu przez Avasta firmy Piriform, odpowiedzialnej za bardzo przydatne programy do optymalizacji systemu komputera.

Dla producenta antywirusa była to niezła okazja na przejęcie milionów internautów korzystających z oprogramowania od Piriforma, m.in. użytkowników popularnego CCleanera.

Można było się więc spodziewać, że nowy właściciel będzie chciał nieco zintegrować swoje aplikacje, co pomogłoby w pozyskaniu kolejnych użytkowników.

Tak też się stało. Instalując wspomnianego CCleanera można nie zauważyć, że na dole okna programu pojawiła się reklama programu Avast Free Antivirus:

Rekomendacja Avast w instalatorze CCleanerRekomendacja Avast w instalatorze CCleaner fot. screen CCleaner

Lepiej upewnić się jeszcze przed rozpoczęciem instalacji, że opcja jest odznaczona. W przeciwnym razie antywirus może zostać zainstalowany na komputerze, a nie zawsze taki dodatek jest mile widziany.

Warto wspomnieć, że rekomendacja Avasta wyświetla się jedynie w przypadku, gdy tego programu nie ma jeszcze na komputerze. Taka opcja nie pojawi się również przy próbie otwarcia przenośnej wersji CCleaner Portable.

---

Co łączy smartfony z chińską propagandą komunistyczną?

Więcej o: