Windows 10 jeszcze przez kilka dni za darmo. Microsoft wydłuża promocję

Microsoft daje nam kolejną szansę na zmianę systemu operacyjnego. Jeszcze przez kilka dni będziemy mogli skorzystać z darmowej aktualizacji do najnowszej wersji Windowsa.

Windows 10 w formie darmowej aktualizacji dla użytkowników Windowsa 7 i 8.1 miał być dostępny przez rok od premiery, czyli do lipca 2016 roku. Microsoft nigdy nie ukrywał, że zależy mu, aby na Windowsa 10 przesiadło się jak najwięcej użytkowników.

Dlatego też firma zostawiła pewną "furtkę" i zdobycie darmowej licencji nowego systemu wciąż nie stanowi żadnego problemu. Wystarczy skorzystać z tak zwanych ułatwień dostępu, a więc m.in. skrótów klawiaturowych.

Microsoft w żaden sposób nie kontroluje czy i z jakich ułatwień dostępu korzystają posiadacze starszych Windowsów, dlatego darmową licencję na najnowszy OS amerykańskiej firmy w praktyce może otrzymać każdy zainteresowany.

Gigant przyznał jednak, że taka "promocja" nie będzie trwać wiecznie i oficjalnie zakończy się 31 grudnia 2017 roku. Tak się jednak nie stało i darmowego Windowsa 10 można dostać w dalszym ciągu.

Microsoft przedłuża darmową aktualizację do Windowsa 10Microsoft przedłuża darmową aktualizację do Windowsa 10 fot. screen ze strony Microsoft

Nowa data zakończenia akcji została wyznaczona na 16 stycznia 2018 roku. Po tym terminie nie będzie już sposobu na zdobycie najnowszego systemu firmy z Redmond za darmo.

Nie wiadomo co skłoniło Microsoft do przedłużenia "promocji" dla osób korzystających z ułatwień dostępu. Póki co warto skorzystać z możliwości darmowej aktualizacji, bo Microsoft może już nie zdecydować się na kolejne przedłużenie promocji.

Windows 10 nie osiągnął tak dużej popularności o jakiej początkowo mówił producent. System kontroluje na razie 32,93 proc. rynku. Liderem pozostaje Windows 7 z wynikiem 43,08 proc., a na kolejnych miejscach są Windows 8.1 i XP z wynikami ponad 5 proc. (dane NetMarketShare). 

---

Magdalena Kruszewska: Zarządzanie strachem podcina ludziom skrzydła i odbiera im kreatywność [NEXT TIME]

Więcej o: