Znamy datę premiery flagowego smartfona Samsunga. Galaxy S9 ma być fotograficznym gigantem

Daniel Maikowski
Niespodzianki nie było. Samsung potwierdził właśnie, ze jego najnowszy flagowiec Galaxy S9 zostanie zaprezentowany 25 lutego, w przeddzień rozpoczęcia targów MWC. Czego możemy się po nim spodziewać?

Samsung rozesłał dziennikarzom z całego świata zaproszenie na premierę swojego nowego flagowego smartfona. Odbędzie się ona 25 lutego o godz. 18 w Barcelonie.

Samsung Unpacked 2018Samsung Unpacked 2018 fot. Samsung

Jeśli spojrzymy na zaproszenie wysłane przez Samsunga, naszą uwagę przykuje jednak nie sama data premiery (która już wcześniej była tajemnicą poliszynela), ale hasło "The Camera. Reimagined", które dość wyraźnie wskazuje na to, że w tym roku firma skupi się przede wszystkim na nowościach związanych z mobilną fotografią.

Być może potwierdzą się więc liczne przecieki, które sugerowały, że Samsung Galaxy S9 zostanie wyposażony w aparat ze zmienną przysłoną. To rozwiązanie jest dziś już standardem w profesjonalnej fotografii, ale zdecydowanie nie w przypadku smartfonów.

Z ostatnich doniesień wynika Galaxy S9 miałby zostać wyposażony w pojedynczy (tak, pojedynczy!) obiektyw 12 MPX z przysłoną  f/1.5, którą będzie można zmienić na f/2.4

Możliwość zmiany przysłony ma pozwolić m.in. na uzyskanie ostrzejszych zdjęć, jak również jeszcze lepszego efektu rozmycia tła. Warto zaznaczyć, że aparat ze zmienną przysłoną Samsung zastosował już w modelu W2018, który nie pojawił się w Polsce.

 

Co jeszcze wiemy o Galaxy S9?

Poza aparatem nie powinniśmy spodziewać się wielkich niespodzianek. Galaxy S9 będzie jeszcze potężniejszy, jeszcze bardziej wydajny i (zapewne) jeszcze piękniejszy.

Smartfon ma zostać wyposażony w ekran Super AMOLED o przekątnej 5,8 (S9) lub 6,2 cala (S9 Plus), nowy układ Snapdragon 845, 4 GB RAM i 64 GB wbudowanej pamięci.

Jeśli chodzi o baterię, to Galaxy S9 miałby zostać wyposażony w skromny akumulator o pojemności 3000 mAh, a większy, S9 Plus, dysponowałby akumulatorem 3500 mAh.

Kluczem do dłuższego czasu pracy baterii miałoby być zastosowanie wspomnianego już układu Snapdragon 845, który charakteryzuje się dużą energooszczędnością.

Co ciekawe, Samsung raczej nie zdecyduje się na rezygnację z wyjścia audio minijack (3,5 mm). To zdecydowanie dobra wiadomość dla wielbicieli słuchawek "na kablu".

Niewykluczone, że Samsung zaprezentuje również swoją odpowiedź na nową technikę autoryzacji użytkownika "Face ID", którą Apple zastosował w iPhonie X. Niektóre plotki mówiły też o czytniku linii papilarnych wbudowanym w ekran smartfona (ta sztuka udała się niedawno Chińczykom z Vivo), ale wydaje się to mało prawdopodobne.

Z doniesień Evana Blassa wynika, że przedsprzedaż Galaxy S9 rozpocznie się 1 marca, a 16 marca urządzenie Samsunga trafi na sklepowe półki. 

Co łączy smartfony z chińską propagandą komunistyczną?

Więcej o: