Nadchodzi Microsoft Office 2019. Masz komputer z Windows 7 lub Windows 8? Pakietu nie zainstalujesz

Robert Kędzierski
Microsoft podał więcej szczegółów na temat nowej wersji swojego pakietu biurowego. Office 2019 ma się pojawić w drugiej połowie tego roku. Nie wszyscy będą jednak w stanie go zainstalować.

Po zapowiedziach, które pojawiły się w zeszłym roku Microsoft ujawnia więcej szczegółów na temat pakietu Office 2019. Ma on pojawić się na rynku w drugiej połowie 2018 roku, jednak by go zainstalować trzeba będzie spełnić jeden warunek.

Czytaj też: Wyniki kwartalne Microsoft to jasny dowód na to, że Windows nie jest najważniejszy. 

Jak oficjalnie informuje Microsoft na swojej stronie Office 2019 zadziała tylko na komputerach z Windows 10. Użytkownicy Windows 7, 8, 8.1 nie będą mogli zainstalować pakietu. 

Firma zapowiada jednocześnie pięcioletni okres wsparcia podstawowego na swój produkt. Wsparcie rozszerzone będzie wynosiło dwa zamiast pięciu lat. 

Jedyną sposobem, by używać najnowszego pakietu biurowego bez przesiadki na Windows 10 będzie wykupienie usługi w chmurze - Office 365. Tu ceny za roczny abonament zaczynają się jednak w od ok. 200 zł (dla użytkownika indywidualnego). 

Microsoft przekonuje, że  korzystanie z pakietu Office 2019 pozwoli konsumentowi cieszyć się najnowszymi innowacjami i najwyższym poziomem bezpieczeństwa. W dłuższej perspektywie decyzja giganta technologii może być jednak kolejnym argumentem dla wielu użytkowników, by przesiąść się na Windows 10. Obecnie jego udziały w rynku systemów są niemal identyczne jak Windows 7 (42,78 i 41,86 proc.). Najnowszy Windows stał się właśnie - według części analiz -  najpopularniejszym systemem świata. Microsoft szuka jednak powodów, by przyspieszyć jego adaptację.

Office zarabia dla Microsfotu duże pieniądze

Office, zarówno dla użytkowników domowych, jak i biznesowych, generuje coraz większe przychody dla firmy. W wynikach za ostatni kwartał ubiegłego roku widać wzrost o 41 proc.  komercyjnej wersji pakietu Office 365, a także 12 proc. wzrost   usług Office. 

Testowa wersja pakietu Microsoft Office 2019 może być zaprezentowana podczas majowej konferencji Microsoft Built. 

Więcej o:
Komentarze (92)
Nadchodzi Microsoft Office 2019. Masz komputer z Windows 7 lub Windows 8? Pakietu nie zainstalujesz
Zaloguj się
 • truten.zenobi

  Oceniono 22 razy 18

  takie drobne pytanie: z punktu widzenia zwykłego użytkownika co takiego będzie miał czego nie ma office 2000 czy libreoffice?

 • bejzkik

  Oceniono 14 razy 14

  I na maku i na windzie używam LibreOffica od wielu lat (wcześniej OO) i jakoś nigdy nie miałem problemów. Wiem, nie jestem korpo, nie żyję Excelem etc.Za to każdej aktualizacji wydam to kilkanaście zł na dofinansowanie fundacji i czuję satysfakcję

 • student_zebrak

  Oceniono 14 razy 10

  ja mam wszystkie wersje (poprzednie), a tej zwyczajnie nie kupie, poniewaz mi niepotrzebna. Mysle, ze sporo osob sie na nich wypnie, zwlaszcza ze maja darmowa lub tania konkurencje.

 • artu30

  Oceniono 30 razy 6

  a ja do win 10 nie mam zastrzeżeń ; mam w robocie, w domu na 2ch kompach; laptopie i stacjonarnym (który jest składakiem sklepowym) i wszystko normalnie działa na wszystkich. Żaden z komputerów nigdy mi się nie zawiesił, częste aktualizacje irytowały na początku ale teraz jakoś tego mniej i jeśli już to sprawniej. (wiem że internauci zminusują mój wpis ale to tylko moje zdanie n.t. tego systemu)

 • aeromonas

  Oceniono 5 razy 5

  Mam w nosie Office za ciężkie pieniądze. Używam Libre i jestem bardzo zadowolona.

 • elemir

  Oceniono 5 razy 5

  Jedyną sposobem, by używać ... ceny za roczny abonament zaczynają się jednak w od ok. 200 zł

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX