Nadchodzi Microsoft Office 2019. Masz komputer z Windows 7 lub Windows 8? Pakietu nie zainstalujesz

Robert Kędzierski
Microsoft podał więcej szczegółów na temat nowej wersji swojego pakietu biurowego. Office 2019 ma się pojawić w drugiej połowie tego roku. Nie wszyscy będą jednak w stanie go zainstalować.

Po zapowiedziach, które pojawiły się w zeszłym roku Microsoft ujawnia więcej szczegółów na temat pakietu Office 2019. Ma on pojawić się na rynku w drugiej połowie 2018 roku, jednak by go zainstalować trzeba będzie spełnić jeden warunek.

Czytaj też: Wyniki kwartalne Microsoft to jasny dowód na to, że Windows nie jest najważniejszy. 

Jak oficjalnie informuje Microsoft na swojej stronie Office 2019 zadziała tylko na komputerach z Windows 10. Użytkownicy Windows 7, 8, 8.1 nie będą mogli zainstalować pakietu. 

Firma zapowiada jednocześnie pięcioletni okres wsparcia podstawowego na swój produkt. Wsparcie rozszerzone będzie wynosiło dwa zamiast pięciu lat. 

Jedyną sposobem, by używać najnowszego pakietu biurowego bez przesiadki na Windows 10 będzie wykupienie usługi w chmurze - Office 365. Tu ceny za roczny abonament zaczynają się jednak w od ok. 200 zł (dla użytkownika indywidualnego). 

Microsoft przekonuje, że  korzystanie z pakietu Office 2019 pozwoli konsumentowi cieszyć się najnowszymi innowacjami i najwyższym poziomem bezpieczeństwa. W dłuższej perspektywie decyzja giganta technologii może być jednak kolejnym argumentem dla wielu użytkowników, by przesiąść się na Windows 10. Obecnie jego udziały w rynku systemów są niemal identyczne jak Windows 7 (42,78 i 41,86 proc.). Najnowszy Windows stał się właśnie - według części analiz -  najpopularniejszym systemem świata. Microsoft szuka jednak powodów, by przyspieszyć jego adaptację.

Office zarabia dla Microsfotu duże pieniądze

Office, zarówno dla użytkowników domowych, jak i biznesowych, generuje coraz większe przychody dla firmy. W wynikach za ostatni kwartał ubiegłego roku widać wzrost o 41 proc.  komercyjnej wersji pakietu Office 365, a także 12 proc. wzrost   usług Office. 

Testowa wersja pakietu Microsoft Office 2019 może być zaprezentowana podczas majowej konferencji Microsoft Built. 

Więcej o: