Microsoft zapowiada pakiet biurowy Office 2019. Kiedy zobaczymy nowego Worda, Excela, PowerPointa i Outlooka?

Mimo ekspansji rozwiązań bazujących na chmurze nadal większość użytkowników preferuje pakiet biurowych aplikacji w klasycznej formie. To dla nich mamy dobrą wiadomość. Microsoft właśnie zapowiedział wydanie Office 2019.

Najnowsze wersje Worda, Excela, PowerPointa i Outlooka zobaczymy już w drugiej połowie przyszłego roku. Oczywiście w zestawie znajdziemy również szereg narzędzi do zastosowań biznesowych (Exchange, SharePoint, Skype for Business). Zapowiedź Office 2019 pojawiła się przy okazji konferencji Microsoft Ignite w Orlando.

Na obecnym etapie nie ujawniono jeszcze szczegółowej listy zmian i nowości jakie czekają poszczególne aplikacji. Wiadomo jedynie, że Microsoft zadba o lepszą obsługę rozpoznawania pisma odręcznego (tu uśmiech w stronę posiadaczy rysików). Dla Excela planowane jest wdrożenie nowych formuł oraz wykresów, które usprawnią analizę danych. Niespodzianki (nowe narzędzia do animacji - Morph i Zoom) czekają również na użytkowników PowerPointa.

Jak podkreśla Jared Spataro odpowiedzialny w koncernie za działkę Office, Microsoft ma świadomość, że proces przesiadki na rozwiązania w chmurze może stanowić dla niektórych drogę pod górkę.

Czytaj też: Windows 10 Fall Creators Update trafi do użytkowników w październiku. Nie do wszystkich

W przypadku Office 365 operujemy w modelu subskrypcyjnym (zamiast jednorazowej opłaty za cały pakiet uiszczamy mniejsze opłaty w trybie miesięcznym). Oznacza to, że możemy korzystać z aplikacji do momentu odnawiania subskrypcji. Potem tracimy do niej dostęp. Warto przypomnieć, że według wcześniejszych zapowiedzi Office 2016 wydany w 2015 roku wraz z Windows 10, miał być ostatnią wersją pakietu biurowego od Microsoftu.

Voelkel: W nowoczesnych firmach nie potrzebujemy ludzi, którzy nastawieni są na indywidualny cel [NEXT TIME]

Więcej o: