Bardzo ważna decyzja studia CD Projekt RED. Cyberpunk 2077 ujrzy światło dzienne w tym roku?

Robert Kędzierski
CD Projekt RED, twórca długo oczekiwanej gry "Cyberpunk 2077", będzie jednym z uczestników targów E3. Oficjalne potwierdzenie jest już widoczne na stronie imprezy.

Wśród uczestników targów E3, jednej z ważniejszych imprez w branży gier, znalazła się firma CD Projekt RED. Tym samym  doniesienia o przełomie dotyczącym "Cyberpunk 2077", jednej z najbardziej wyczekiwanych gier świata, zdają się potwierdzać. 

Przypomnijmy, że już na początku stycznia - po kilku latach ciszy -  na oficjalnym koncie gry "Cyberpunk 2077" w serwisie Twitter pojawił się tajemniczy wpis, który wywołał  burzę w branży i doprowadził nawet do wzrostu rynkowej wyceny CD Projektu.

Kilka dni później znany wideobloger LegacyKillaHD poinformował, że prace nad grą znacząco przyspieszyły. Według jego źródeł, demo produkcji polskiego studia CD Projekt miałoby zostać zaprezentowane podczas zamkniętego pokazu dla wybranych mediów właśnie na targach E3. Potwierdzenie udziału w tej imprezie przez CD Projekt sprawia, że wizja prezentacji gry już w czerwcu br. zdaje się nabierać kształtów.

Cyberpunk 2077 miał być już testowany przez Sony. Według wciąż nieoficjalnych informacji do giganta trafiła wersja gry przeznaczona na konsolę PlayStation 4. 

Prace nad tytułem zaawansowane

CD Projekt prace nad Cyberpunk 2077 miał przyspieszyć w zeszłym roku. Inwestorzy mieli otrzymać zapewnienie, że nad tytułem intensywnie pracuje zespół 300 osób.

Akcja Cyberpunk 2077 rozgrywać się będzie w Night City. Mroczny klimat rozgrywki ma nawiązywać do Cyberpunk 2020, jednej z kultowych gier gatunku stworzonej przez Mike'a Pondsmitha, który od kilku lat współpracuje z CD Projekt. 

Czytaj też: Dlaczego Mario to Mario? Niezwykła historia słynnej postaci

Firma ma za sobą bardzo udany okres. Akcje twórców "Cyberpunk 2077" i serii gier "Wiedźmin" urosły w zeszłym roku o 88 proc. Wczoraj, w reakcji na potwierdzenie uczestnictwa w targach, urosły o kolejne 5 proc. Warto firmy zbliża się do 11 mld zł.

W tej chwili data premiery Cyberpunk 2077 nie jest jeszcze znana. Możliwe jednak, że doczekamy się jej w ciągu najbliższych dwóch lat.  

Współtwórca gry "Wiedźmin": Tych błędów bym już nie popełnił [NEXT TIME]

Więcej o: