To ostateczny dowód na to, że ten system jest martwy. Nie dostaniecie już powiadomień

Jeśli jeszcze korzystacie ze starszych wersji systemu Windows Phone to ten krok Microsoftu przekona was do zmiany telefonu. Korzystanie z platformy stanie się bardzo niekomfortowe.

Mowa tu o Windows Phone 7.5 oraz 8. To starsze wersje mobilnych okienek, które nie są już wspierane przez Microsoft, jednak korzystanie z nich było możliwe.

Smartfony wyposażone w te wersje Windows Phone nie są popularne, jednak wciąż może korzystać z nich pewna część osób. Teraz producent dość znacznie uprzykrzy im życie. To kolejny krok w kierunku uśmiercenia starszych wersji mobilnego systemu.

Od 20 lutego br. całkowicie wyłączone zostaną powiadomienia push, a okienka "Live Tiles" nie będą aktualizowane. To oznacza, że normalne korzystanie z telefonów z Windows Phone 7.5 i 8 będzie niemal niemożliwe. Na dodatek wyłączona zostanie też funkcja "Find My Phone".

To kolejny już krok Microsoftu mający na celu uśmiercenie całej platformy Windows Phone. Warto przypomnieć, że smartfony z tym systemem operacyjnym nigdy nie zdobyły dużej popularności, mimo że amerykańska firma robiła co mogła, aby przekonać do niej użytkowników.

System cierpiał m.in. z powodu braku wielu ważnych aplikacji, które były dostępne w sklepach Androida i iOS. W końcu w październiku 2017 roku Microsoft postanowił zakończyć rozwijanie platformy.

Na razie jednak użytkownicy nowszych wersji Windows Phone 8.1 i Windows 10 Mobile mogą spać spokojnie. Wprowadzane własnie zmiany ich nie dotyczą, jednak warto pamiętać, że podobny lot kiedyś dotknie także te dwa systemy. Wtedy pozostanie już tylko przesiadka na telefon z Androidem lub iOS.

---

Dlaczego w miarę użytkowania smartfony działają coraz wolniej i jak sobie z tym poradzić

Więcej o: