Smartfon w cenie prostej komórki? Google ma na to swój pomysł. Pokaże go targach MWC 2018 w Barcelonie

Targi Mobile World Congress 2018 w Barcelonie staną się miejscem premiery pierwszych smartfonów z systemem Android Go. Google chce je zaproponować użytkownikom prostych telefonów komórkowych, w cenie nie przekraczającej zaledwie 50 dolarów.

W cieniu wielkich premier smartfonów z najwyższej półki na targach MWC 2018  znajdzie się również miejsce dla nieco mniej zamożnych użytkowników, którzy dotychczas korzystali głównie z prostych telefonów komórkowych. To z myślą o nich Google przywiezie do Barcelony pierwsze smartfony pracujące pod kontrolą Androida Go.

Uwagę zwraca wyjątkowo niska cena takiego sprzętu, która w niektórych przypadkach nie przekroczy poziomu 50 dolarów. Oczywiście za takie pieniądze nie należy się spodziewać fajerwerków. Android Oreo Go został udostępniony przez Google w grudniu ubiegłego roku i celuje w urządzenia z najniższej półki. Zoptymalizowano go pod kątem smartfonów z minimalną ilością pamięci RAM (512 MB do 1 GB).

Mimo tak niskich wymagań sprzętowych odchudzone aplikacje pod kontrolą Androida Go mają według zapewnień Google pracować o nawet kilkanaście procent szybciej. Oczywiście gigant liczy, że w ten sposób uda mu się skłonić do przesiadki na smartfony z Androidem miliony użytkowników prostych telefonów komórkowych, którzy do tej pory omijali tego typu urządzenia.

Czytaj też: Google Go, YouTube Go, Files Go - Google wypuszcza specjalne aplikacje na słabsze smartfony

Nie należy się temu dziwić. Według ostatnich szacunków Gartnera, pierwszy raz od 2004 roku zanotowano spadek globalnej sprzedaży smartfonów (w Q4 2017 na rynek trafiło o 5,6 proc. mniej smartfonów, niż rok wcześniej). Konsumenci decydują się coraz częściej na droższe i lepsze jakościowo urządzenia, które zdecydowanie rzadziej wymieniają na nowe.

Cotygodniowe podsumowanie roku 8/2018. Podcast ekonomiczno - polityczny Rafała Hirscha

Więcej o: