MWC 2018: Kultowy telefon z filmu "Matrix" powraca. Nokia 8110 4G już w maju trafi do sklepów

Daniel Maikowski, Barcelona
Kultowy "banana phone" powraca. Na targach MWC 2018 w Barcelonie HMD zaprezentowało odświeżoną wersję Nokii 8110 4G. Telefon trafi do sprzedaży w maju, a wcześniej wywoła mnóstwo medialnego szumu.

Rok temu jednym z największych hitów targów Mobile World Congress w Barcelonie okazała się odświeżona wersja legendarnej Nokii 3310. W tym roku firma HMD, czyli obecny właściciel fińskiej marki, znów postanowiła zagrać na naszej nostalgii.

Fińska firma właśnie zaprezentowała odświeżoną wersję Nokii 8110, czyli popularnego "banana phone". Tę nazwę telefon zawdzięcza przede wszystkim charakterystycznie zakrzywionej obudowie oraz wysuwanej klapce. Nokia 8110 zadebiutowała na rynku w 1996 roku i był telefonem z najwyższej półki - również cenowej. Wystarczy wspomnieć, że początkowo za urządzenie trzeba było zapłacić - bagatela - 1000 dolarów.

Jednak to nie cena, wbudowany modem, czy też mocna bateria sprawiły, że Nokia 8110 otrzymała status telefonu kultowego. Zdecydowali o tym twórcy filmu Matrix, którzy umieścili urządzenie w rękach Neo, Trinity i Morfeusza. To właśnie dzięki temu, na przełomie wieków Nokia 8110 była jednym niespełnionych marzeń każdego nastolatka.

Nokia 8110Nokia 8110 fot. HMD

Nokia 8110 4G LTE

Nowa Nokia 8110 - jak na 2018 rok przystało - otrzyma wsparcie dla standardu 4G LTE i będzie działać pod kontrolą systemu YunOS, czyli zmodyfikowanej wersji Androida.

Wbudowany moduł Wi-Fi pozwoli nam skorzystać z Facebooka i wysłać maila, czy też zsynchronizować kalendarz. Generalnie pod względem funkcjonalności telefon ten nie będzie specjalnie różnić się od Nokii 3310. Czyli nie zdziałamy na nim zbyt wiele.

 

Nokia 8110 nie jest jednak urządzeniem, które ma zastąpić smartfona. Przyznaje to producent, które podkreśla, że ma być jedynie uzupełnieniem dla głównego telefonu.

Za to "uzupełnienie" przyjdzie nam zapłacić 79 euro. Czy to dużo? No cóż, za znacznie niższą cenę możemy dziś kupić telefony, które potrafią znacznie więcej niż Nokia 8110.

Nie mam jednak wątpliwości, że nowy "banana phone" znajdzie swoich zwolenników i będzie się sprzedawać co najmniej tak dobrze, jak nowa Nokia 3310. HMD doskonale gra na naszej nostalgii i trudno mieć o to do Finów pretensje. Skoro jest popyt, to jest również i podaż. Podejrzewam, że za rok otrzymamy nową Nokię 6310i. Czemu nie?

Już wkrótce przyjrzymy się odświeżonej Nokii 8110 4G z bliska. Spodziewajcie się pierwszych wrażeń, jak również wielu innych materiałów z targów MWC w Barcelonie.

Więcej materiałów z tegorocznych targów MWC w Barcelonie znajdziesz TUTAJ.

Więcej o: