Bill Gates odpowiada na pytania internautów. Nie ma dobrego zdania o kryptowalutach i Hyperloopie

Podczas zorganizowanej na Reddicie sesji pytań i odpowiedzi Bill Gates miał okazję zabrać głos między innymi w temacie kryptowalut oraz pomysłu Elona Muska na superszybki transport przyszłości. Jak się okazuje opinie współzałożyciela Microsoftu w obu tematach nie są zbyt optymistyczne.

Bill Gates odpowiadał na pytania użytkowników serwisu Reddit w ramach popularnej formuły o nazwie AMA (ang. Ask Me Anything - zapytaj mnie o cokolwiek). Co ciekawe, współzałożyciel Microsoftu zrobił to już nie pierwszy raz.

W dotychczasowej historii serwisu Reddit było to szóste takie spotkanie. W jego trakcie padły między innymi pytania dotyczące wielu gorących i aktualnych tematów, wśród których warto wymienić kryptowaluty oraz Hyperloop - rewolucyjne pomysł Elona Muska na szybki transport przyszłości.

Kryptowaluty? To ryzykowne

Okazuje się, że anonimowość kryptowalut stanowiąca jedną z podstawowych cech tego rozwiązania, nie do końca odpowiada współzałożycielowi Microsoftu. W opinii Gatesa uniemożliwia bowiem rządom skuteczną walkę z procederem prania brudnych pieniędzy, unikaniem odprowadzania podatków oraz fundowaniem działalności organizacji terrorystycznych.

Współzałożyciel Microsoftu zwraca również uwagę na spekulacyjny i mocno niestabilny charakter kryptowalut oraz związanych z nimi publicznych ofert (tzw. ICO - Initial Coin Offer). W skrócie inwestowanie w nie wiąże się jego zdaniem z ogromnym ryzykiem, szczególnie w dłuższej perspektywie czasu.

Czytaj też: Wygląda na to, że pierwsze miejsce na liście najbogatszych zmieniło się na dłużej. Oto lider

Elektryczne autonomiczne auta? Super. Hyperloop? Nie do końca

Przy okazji ze strony Billa Gatesa oberwało się również nieco Elonowi Muskowi, którego Hyperloop, czyli pomysł na superszybki transport przyszłości powoli zaczyna nabierać rumieńców. Może się jednak okazać, że zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa dla pasażerów będzie bardzo trudne do zrealizowania - tak przynajmniej twierdzi współtwórca Windows.

Z drugiej strony Gates upatruje fundamentalną zmianę w popularyzacji samochodów elektrycznych oraz pojazdów autonomicznych, szczególnie w kwestii transportu publicznego. Fundacja prowadzona przez Billa i Melindę Gatesów eksperymentuje również z dostawami leków autonomicznymi dronami na terenie Tanzanii i Rwandy.

Gdzieś w kosmosie krąży właśnie samochód. Elon Musk naprawdę to zrobił

Więcej o: