Masz modem od tego operatora? Wymienią ci go na nowy. Za darmo. Wystarczy czekać na listonosza

Robert Kędzierski
Klienci Orange, którzy korzystają z internetu stacjonarnego mogą za darmo wymienić modem na nowszy model.  

Orange zawiadamia o uruchomieniu programu wymiany modemów Livebox 1.0 i 1.1 na Livebox 2.0. Jest skierowany do użytkowników, którzy swoje urządzenia podłączyli do sieci dekadę temu i wciąż ich używają. 

Zainteresowani najpierw otrzymają list od Orange, w którym firma poinformuje o możliwości wymiany sprzętu. Pięć dni później do adresatów listów dotrze nowy modem. Urządzenie można wymienić samodzielnie. Ci którzy listu nie otrzymają nowy modem mogą otrzymać w salonie Orange. 

Wymiana LiveBoxa jest darmowa. Za nic nie trzeba płacić.  Nowe urządzenie można zainstalować we własnym zakresie, a stare zwrócić do salonu Orange celem recyclingu.  

Czytaj też: Historia powstania systemu Windows pełna jest zaskakujących zwrotów akcji. 

Dlaczego warto wymienić router Livebox Orange? 

Liveboxy 1.0  i ich późniejsza wersja 1.1 są w użyciu od ponad dekady. Pierwsze urządzenia trafiły do klientów w 2007 roku i część nadal jest aktywnych.  

Zalety nowszego Liveboxa według OrangeZalety nowszego Liveboxa według Orange Fot. Orange

Orange podkreśla, że Livebox 2 jest urządzeniem znacznie szybszym i bezpieczniejszym. Ma też kilka wartych uwagi funkcji. Wśród nich możliwość zarządzania przez smartfon, możliwość podłączenia zewnętrznego dysku, łatwiejsze udostępnianie plików - również w technologii DLNA obsługiwanej przez m.in. inteligentne telewizory.  

Warto przekazać tę informację tym, którzy korzystają z Neostrady. Komfort korzystania z internetu dzięki nowemu modemowi powinien być wyższy. 

Więcej o: