Markowy flagowiec z superbaterią i dużym ekranem 18:9 trafia na polski rynek. Kusi niską ceną

Robert Kędzierski
ASUS ZenFone Max Plus to nowy smartfon, który pojawił się właśnie na polskim rynku. Azjatycki gigant chce przekonać do swojego produktu przede wszystkim jednym parametrem: pojemnym akumulatorem. A jak prezentują się pozostałe parametry?

Asus poinformował o wprowadzeniu na polski rynek nowego smartfonu. Chodzi o model ZenFone Max Plus (M1). Ma dwie cechy, które mogą uczynić go atrakcyjnym na tle konkurencji. Pierwsza to duży, mierzący 5,7 cala ekran typu Full View (w proporcjach 18:9).Stosunek powierzchni ekranu do obudowy wynosi  80 proc, co ma, wedle producenta, sprawić iż urządzenie jest poręczne. Urządzenie wyposażono w  procesor MediaTek 6750T oraz 3 GB pamięci RAM. 

Asus przekonuje, że ekran o takich proporcjach i rozmiarze może być bardzo praktyczny. Szczególnie podczas oglądanie zdjęć oraz filmów oraz w przypadku pracy z dwoma aplikacjami.  Wielkość ekranu pozwala, by swobodnie rozmieścić jedną obok drugiej. Szczególnie przy rozdzielczości Full HD. 

Pojemna i żywotna bateria

Druga cecha, podkreślona w nazwie, to pojemny akumulator. Jego pojemność wynosi aż 4130 mAh. Producent deklaruje, że ZenFone Max Plus może działać na jednym naładowaniu nawet przez 26 dni (w trybie czuwania). Czas rozmów ma wynosić do 26 godzin rozmowy (w trybie 3G), przeglądania Internetu do 21 godzin (przy połączeniu Wi-Fi), odtwarzania wideo ma być możliwe do 13 godzin.

Tak wyśrubowane możliwości ZenFone Max Plus ma zawdzięczać  technologiom PowerMaster i Reverse Charging.  Dwanaście punktów kontrolnych bezpieczeństwa, w tym monitorowanie temperatury i ochrona przed przepięciami, wraz z ustawieniami automatycznej konserwacji systemu mają zapewnić optymalne działanie baterii telefonu ZenFone Max Plus. 

Czytaj też: Ten smartfon Asusa bardzo przypomina iPhone'a X. Ale nie kosztuje 999 dol. 

Pojemność akumulatora to nie wszystko. Asus twierdzi, że dzięki zastosowanym przez niego technologiom bateria w ZenFone Max Plus ma dwa razy dłuższą żywotność w porównaniu do innych smartfonów.

Aparat wart uwagi

ZenFone Max Plus został wyposażony w podwójny aparat o rozdzielczości 16 MP i technologią PixelMaster. Jest wyposażony w obiektyw z przesłoną f/2.0 oraz system autofokus z detekcją fazy (PDAF). Producent twierdzi, że dzięki temu precyzyjne wyostrzenie zdjęcia można osiągnąć w zaledwie 0,03 sekundy.

Dodatkowy aparat z szerokokątnym obiektywem 120° zapewnia o 200 proc. szersze pole widzenia niż tradycyjne aparaty w smartfonach. Dzięki temu możliwe ma być uzyskanie lepszych zdjęć krajobrazów, portretów (szczególnie grupowych). Szerszy kąt ma też szczególnie sprawdzać się w zamkniętych pomieszczeniach.

Funkcje flagowca w cenie średniej spółki

Azjatycki gigant przekonuje do swojego produktu kilkoma innymi funkcjami zarezerwowanymi dla urządzeń z wyższej półki. Max Plus wyposażono bowiem w rozpoznawanie twarzy - Face Unlock. 

Niska cena

Asus ZenFone Max Plus (M1) jest dostępny na polskim rynku. Do wyboru są trzy kolory:czarny (Deepsea Black), złoty (Sunlight Gold) oraz srebrny (Azure Silver). Na koniec trzeba wspomnieć o jeszcze jednym aspekcie. Cenie. Ta wynosi zaledwie 899 zł. 

***

Co łączy smartfony z chińską propagandą komunistyczną?

Więcej o: