Najlepsze aparaty fotograficzne - sprawdź te modele!

Bez kompromisów, bez ograniczeń - przedstawiamy najlepsze aparaty fotograficzne dostępne na rynku!

Rozmaite parametry i cechy aparatów nie znaczą tyle, co jedna podstawowa informacja, którą chcą uzyskać fotografowie na całym świecie - czy dany aparat umożliwi wykonywanie perfekcyjnych zdjęć. To czy tak się stanie, zależy wyłącznie od tego, do czego ma nam posłużyć aparat. Przyjrzyjmy się zatem najlepszym aparatom fotograficznym na rynku.

Porządny aparat o rozdzielczości 24,2 megapikseli. Ale to nie wszystko. Oprócz fantastycznie wykonanych zdjęć, model D5300 pozwala na łączenie się z siecią. Producent umieścił w aparacie moduł GPS, dzięki czemu aparat nie tylko uchwyci obraz, ale również udostępni zdjęcie zaraz po jego wykonaniu. Urządzenie posiada także nowoczesną matrycę CMOS w formacie DX. To gratka dla miłośników fotografii.

Świetne urządzenie dla tych, którzy bardzo często borykają się z rozmazanym obrazem przy próbie uchwycenia szybko poruszających się obiektów, bądź chcą w mgnieniu oka zrobić zdjęcie. Aparat umożliwia wykonywanie serii zdjęć z prędkością 10 klatek na sekundę w trybie automatycznej regulacji ustawień parametrów urządzenia. Ostrość zdjęć w każdej sytuacji zapewnia 65 punktowy focus, który wspomoże działanie urządzenia także przy słabym oświetleniu.

Pełnoklatkowa lustrzanka cyfrowa od Pentax. W przypadku tego urządzenia zdecydowanie należy najpierw wspomnieć o ogromnej rozdzielczości. Pentax K-1 oferuje aż 36,4 megapikseli, co powoduje, że nawet najdrobniejszy szczegół nie umknie uwadze aparatu. To bardzo czuły i szybki aparat pozwalający kręcić filmy w formacie FullHD. Mało? Aparat dodatkowo oferuje szerokie opcje naświetlania zdjęć czy też 5 osi stabilizacji obrazu. Należy również wspomnieć, że aparat jest odporny na wodę czy piach.

Prawdziwa legenda wśród aparatów fotograficznych. Aparat zasłynął ze swojej wszechstronności i wielozadaniowości. Aparat napędzany jest przez 14 bitowy procesor DIGIC 5+, który odpowiada za wysokie osiągi sprzętu. Filmy w standardzie Full HD, wysoka rozdzielczość, tryb HDR oraz wysoka czułość ledwie zaczynają długą listę zalet sprzętu. Urządzenie doczekało się swoich - równie dobrych - następców, dlatego też Canona EOS 5 dostaniemy za o wiele niższą cenę. Polecamy!

Aparat fotograficzny FUJIFILM X-T1

Klasyczny aparat w kompaktowym rozmiarze? Jak najbardziej! Fujifilm X-T1 nawiązuje swoją stylistyką do lustrzanek, zachowując przy tym cechy aparatu kompaktowego. Dzięki temu sprzęt wygląda profesjonalnie, ale jest równocześnie wystarczająco poręczny i łatwo schowamy go w kieszeni spodni. Sprzęt posiada wizjoner elektroniczny, który dorównuje - pod względem jakości - wizjerom optycznym i umożliwia szybką pracę aparatu. Dodatkowo sprzęt jest wytrzymały i wodoszczelny, a to - w parze z rozmiarami aparatu - czyni model X-T1 idealnym wyborem dla osób, które często podróżują.

Zestawienie zamyka aparat dający to wszystko, co potrzebne osobom myślącym na poważnie o fotografii. Nikon stworzył produkt, który pozwala na wiele, nawet tym, którzy nie są  biegli w sztuce kadrowania, ręcznego naświetlania i dostosowywania urządzenia do wykonywanego zdjęcia.

Zalety Nikona D750 zaczynają się już od zewnątrz. Aparat ma bardzo ergonomiczną, solidną obudowę. Mimo że mówimy o lustrzance jest niewielkich rozmiarów, więc obsługa jest znacznie łatwiejsza. Warto też wspomnieć, iż aparat umożliwia kręcenie filmów w jakości FullHD w rozdzielczości 1080/60p.