W tym smartfonie miejsca na pewno ci nie zabraknie. Huawei pobije kolejny rekord

Zdaje się, że Huawei nie zamierza odpuszczać w wyścigu o miano największego producenta smartfonów Samsungowi i Apple. Chińczycy mają asa w rękawie, który naprawdę ma się czym pochwalić.

Obecnie, kupując nowy telefon mamy zazwyczaj do wyboru 16, 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej. We flagowych modelach często jest jeszcze do wyboru wersja ze 128 lub nawet 256 GB miejsca na kości pamięci.

W dobie rewelacyjnych aparatów i nagrywania wideo w 4K, taka pamięć dla niektórych może okazać się niewystarczająca. Zwłaszcza, że na start użytkownik zawsze dostaje nieco mniej miejsca.

Wszystko wskazuje jednak na to, że już niedługo kolejną barierę przebije Huawei. Jeden z nadchodzących smartfonów tej firmy pomyślnie przeszedł certyfikację i trafił do bazy TENAA.

Nieznany smartfon Huawei z pamięcią 512 GBNieznany smartfon Huawei z pamięcią 512 GB fot. screen ze strony TENAA

Zdecydowana większość specyfikacji, łącznie z użytym procesorem jest nieznana. Wiadomo jedynie, że smartfon będzie pracował pod kontrolą Androida, obsługiwał Dual SIM i miał 6 GB RAM i aż 512 GB pamięci wbudowanej. To absolutny rekord, do którego jak na razie nie zbliżył się żaden z producentów.

Tak duża pamięć nie jest potrzebna przeciętnemu użytkownikowi smartfonów. Może jednak być niezbędna dla osób, które szczególnie intensywnie wykorzystują swoje telefony, np. do filmowania.

Dlatego można przypuszczać, że tak duża kość pamięci nie trafi do żadnego z podstawowych smartfonów Huawei. Mowa tu być może nadchodzącym mocnym urządzeniu, które na razie występuje pod nazwą Mate X. Równie dobrze może to być jedna ze specjalnych wersji nadchodzącego Huawei P20.

Na razie na więcej informacji trzeba będzie jeszcze poczekać.

---

Cotygodniowe podsumowanie roku 11/2018. Podcast ekonomiczno - polityczny Rafała Hirscha

Więcej o: