Hyperloop się rozpędza. Elon Musk zapowiada nowy rekord prędkości

Elon Musk zapowiada kolejny test kapsuły Hyperloop. Przy okazji spróbuje pobić kolejny rekord prędkości i to aż o ponad 200 km/h.

Wizja transportu przyszłości wymyślona przez Elona Muska nabiera coraz bardziej realnych kształtów. Choć trzeba przyznać, że do gotowego produktu jeszcze daleka droga, to prace nad Hyperloop nie zwalniają tempa. Projekt stale jest udoskonalany, a co jakiś czas możemy usłyszeć o kolejnym teście prędkości.

Ten ostatni ustanowili w grudniu zeszłego roku inżynierowie Virgin Hyperloop One na odcinku testowym położonym na północ od Las Vegas. Wówczas udało się rozpędzić kapsułę do 240 mil na godzinę (prawie 387 km/h) na dystansie 1600 stóp (487,68 metra).

Teraz Elon Musk ma nadzieję na pobicie tego rekordu. Ekscentryczny miliarder zapowiedział na Twitterze, że kolejny test prędkości ma się odbyć już "niebawem".

Kapsuła Hyperloop ma zostać rozpędzona do połowy prędkości dźwięku, a więc ok. 600 km/h. Skok prędkości względem poprzedniego testu jest więc bardzo znaczący.

Musk zaznacza jednak, że próba odbędzie się na bardzo krótkim dystansie. Wagonik musi rozpędzić się do wymaganej prędkości i wyhamować na torze o długości zaledwie 1,2 km.

Jak dodaje chwilę później w kolejnym tweecie, ten eksperyment może łatwo zakończyć się porażką:

To trochę szaleństwo jak na tak krótki dystans, więc (próba) może łatwo zakończyć się stertą kawałków metalu, tak czy inaczej ekscytującą.

Jak na razie szef Tesli i SpaceX nie zdradza daty, ani żadnych innych szczegółów na ten temat. Co do jednego musimy się z Elonem Muskiem zgodzić: nadchodzący test z pewnością będzie ekscytujący.

Czytaj też: Elon Musk zapowiada: podróż z Nowego Jorku do Waszyngtonu zajmie 29 min zamiast 3 godzin. Ma pozwolenie

---

Rafał Agnieszczak: Ktoś, kto zawsze jedzie po bandzie, nie wygra w biznesie [NEXT TIME]

Więcej o: