Historyczny moment. Ta gra przyniosła kosmiczne zyski. Największe produkcje kinowe z Hollywood bez szans

Tak gigantycznych pieniędzy nie zarobił do tej pory żaden inny pojedynczy produkt rozrywkowy. Wydawca Grand Theft Auto V, ma powody do świętowania. Nawet największe produkcje Hollywood nie mają tu najmniejszych szans.

Z najnowszego raportu opublikowanego przez serwis MarketWatch wynika, że ostatnia część ‘komputerowej sagi’ Grand Theft Auto, pochodząca z 2013 roku rozeszła się na całym świecie w nakładzie ponad 90 mln egzemplarzy. Podano również kwotę przychodu jaki wygenerowała dla Take-Two Interactive GTA V - niebagatelne 6 mld dol. (przy budżecie na produkcję wynoszącym 265 mln dol.).

 

Nie ujawniono, jaki procent tej kwoty pochodzi bezpośrednio ze sprzedaży gry. Szeroki strumień gotówki płynie do wydawcy również za sprawą popularnego i stale aktualizowanego trybu online dla wielu graczy. Aby zobrazować, jak wysoko wystrzeliła sprzedaż GTA V wystarczy podać dane najbliższej konkurencji - Call of Duty: Modern Warfare 3 oraz Black Ops (odpowiednio 26,5 i 24,2 mln egzemplarzy).

Dla porównania z innej działki, najbardziej kasowy film wszech czasów, czyli “Avatar” Jamesa Camerona, ma na swoim koncie niecałą połowę profitów wygenerowanych przez GTA V - 2,8 mld dol (przy budżecie 237 mln dol.). Wyniku osiągniętego przez grę Rockstar Studio nie były też w stanie pobić takie klasyki, jak seria “Gwiezdnych Wojen”, czy “Przeminęło z wiatrem”.

Czytaj też: Wielki powrót Kratosa? Premiera 'God of War' coraz bliżej. Jest na co czekać

Warto pamiętać, że sukces GTA V to dzieło dwóch generacji konsol. Kiedy gra miała swoją premierę kupowali ją posiadacze PS3 i Xboksa 360, którzy potem zdecydowali się na dodatkową edycję dla PS4 i Xboksa One. Mimo ponad 4 lat na karku Grand Theft Auto V nadal okupuje czołówkę rankingów najlepiej sprzedających się gier komputerowych, zarówno w USA, jak i Europie oraz Azji.

Ewa Błaszczyk: Nie zakładajmy na wstępie, czy będzie sukces czy klapa, tylko zróbmy robotę [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (27)
Grand Theft Auto V - najbardziej dochodowy produkt multimedialny w historii. 6 mld dolarów
Zaloguj się
 • ps11111ps

  Oceniono 29 razy 21

  Panie premierze Morawiecki. Czekamy na plany Centralnej Narodowej Gry Komputerowej Opartej Na Życiu I Twórczości Yarosława K, wyprodukowanej na zlecenie rządu przez Narodową Centralną Wytwórnię Gier Komputerowych

 • 4v

  Oceniono 15 razy 3

  No niestety, czy się to komuś podoba czy nie, grą komputerową (dobrą) można się cieszyć kilka(dziesiąt/set) razy dłużej niż filmem. To i pieniędzy można wydać odpowiednio więcej.

  PS. A graficzka GTA5 nadal najlepsza na PC :) Konsolowiec kiedyś mówił "ale na co mi grafika?", a później sam kupował nową konsolę dla... lepszej grafiki :D

 • oloros11

  Oceniono 30 razy 0

  to tylo swiadczy o calkowitej degrengoladzie gatunku kiedys homo sapiens sapiens

 • phugoid

  Oceniono 1 raz -1

  musi byc wojna, skoro mlodociana, i nie tylko, tluszcza ma taki ciag do mordowania sie i przemocy... jak to powiedzial swego czasu pisarz Jerzy Kosinski, dwie rzeczy nigdy nie wyjda z mody: dymanie i zabijanie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX