Najciekawsze deskorolki - wyróżnij się wśród znajomych [przegląd]

Lubisz jeździć na deskorolce? Mamy dla ciebie przegląd najciekawszych modeli! Sprawdź!

Najlepsze deskorolkiNajlepsze deskorolki / fot. pixabay

Jak kupić najlepszą deskorolkę? 

Należysz do miłośników skatingu? Lubisz jeździć na deskorolce albo może właśnie rozpoczynasz swoją przygodę z tym sportem? Obojętne, czy już jeździsz czy nie, zawsze wybierając deskorolkę powinieneś kierować się tymi zasadami! 

Po pierwsze kupując deskorolkę sprawdź, czy jest wykonana z odpowiedniego materiału, którym powinno być drewno klonowe lub wytrzymały plastik. Sprawdź też przyczepność powierzchni deski. Do deski powinien być dołączony tak zwany griptape, czyli papier ścierny, który trzeba samodzielnie nakleić na deskę. Zapobiega on ześlizgiwaniu się z deskorolki podczas jazdy. 

Zwróć też uwagę na kółka. Zazwyczaj są one wykonane z polieuretanu. Muszą być odpowiednio przymocowane i zapewniać możliwość demontowania, aby można było je wymienić, jeśli ulegną zniszczeniu. 

Zanim kupisz deskorolkę, musisz też zdecydować, jaki chcesz rozmiar. Do wyboru masz dwa podstawowe rodzaje: deskorolki krótkie - przeznaczone do jazdy po mieście lub w skateparkach. Są świetne do trików na rampach, schodach i poręczach. Drugi rodzaj to tak zwane longboardy, czyli deski dla bardziej profesjonalnych skateboardzistów, umożliwiające wszelkie akrobacje i jazdę w slalomach. Istnieją też deskorolki w kształcie ryby, czyli tak zwane "fiszki". Są małe, lekkie i przeznaczone do jazdy po parkach i mieście. 

Poniżej znajdziesz przegląd najciekawszych deskorolek. Sprawią, że wyróżnisz się z tłumu! 

Więcej o: