Gmail z rewolucyjnymi zmianami. Na taką pocztę Google właśnie czekamy. Nowa wersja już wkrótce

Z informacji do jakich dotarły redakcje serwisów The Verge oraz Android Authority jednoznacznie wynika, że Gmail w wersji desktopowej przechodzi właśnie metamorfozę.

The Verge dotarło do korespondencji skierowanej do administratorów pakietu biznesowego G Suite. Wynika z niej, że Google planuje sporo zmian w wyglądzie i funkcjonowaniu Gmaila, które zostaną udostępnione również zwykłym użytkownikom. Firma obiecuje czysty i świeży interfejs w wersji desktopowej oraz kilka nowych rozwiązań.

Z kolei redakcja Android Authority uzyskała wyłączny dostęp do kilku zrzutów ekranowych wersji testowej. Dają nam nieco więcej pojęcia o tym, jakie zmiany czekają użytkowników najpopularniejszej usługi pocztowej na świecie. W nowym Gmailu pojawią się między innymi inteligentne odpowiedzi oraz odkładanie nowych wiadomości w skrzynce na później (tzw. snooze).

Widać również, że stacjonarny Gmail zostanie w większym stopniu dostosowany do aktualnego interfejsu w Androidzie, czyli Material Design. Miłym dodatkiem jest tu niewielki pasek narzędziowy, na którym znajdziemy odnośniki do innych usług Google - przykładowo Kalendarza, czy Google Keep (szybkich notatek).

Przy okazji Google decyduje się na odświeżenie narzędzia do tworzenia listy zadań (Tasks), które będzie stanowić integralną część nowej poczty Gmail. Podobnie do obecnej generacji, odświeżona poczta Google zaoferuje użytkownikom kilka trybów widoku: domyślny, wygodny i kompaktowy, różniące się od siebie ilością szczegółów widocznych w głównym oknie.

Czytaj też: Google testuje ciekawą aplikację. Podpowie co odpisać znajomym w komunikatorach

W pierwszej kolejności (w przeciągu kilku najbliższych tygodni) nowego Gmaila będą mogli przetestować użytkownicy pakietu G Suite w ramach programu Early Adopter. Podejrzewamy, że reszta świata zacznie dostrzegać zmiany w przeciągu najbliższych miesięcy. Więcej na ten temat dowiemy się na pewno w czerwcu przy okazji konferencji Google I/O 2018.

Cotygodniowe podsumowanie roku 14/2018. Podcast ekonomiczno - polityczny Rafała Hirscha

Więcej o: