Google testuje ciekawą aplikację. Podpowie co odpisać znajomym w komunikatorach

Google testuje aplikację, która pozwoli w szybki i łatwy sposób odpisać znajomym. "Domyśli się" poprawnej odpowiedzi i podpowie ją użytkownikowi.

Inteligentne odpowiedzi

Sama funkcja podpowiadania odpowiedzi jest już od jakiegoś czasu znana. Google zdążył ją już zaimplementować w Gmailu, komunikatorze Allo czy Android Messages. Mowa tu o Smart Reply, a więc technologii, która rozpoznaje i analizuje wiadomości tekstowe czy nawet zdjęcia otrzymane od innych internautów.

Na tej podstawie dobiera zestaw najlepiej dopasowanych odpowiedzi. Tym sposobem, gdy ktoś wyśle nam zdjęcie krajobrazu pojawią się odpowiedzi np. "piękny" czy "wspaniały".

W przypadku pytania "Czy jesteś w restauracji?" podsunie np. odpowiedzi: "Tak, jestem tu" albo "W rzeczy samej". Teraz wystarczy wybrać jedną z nich z przewijanej listy i voila. Praktycznie niczego nie musimy pisać sami. 

Smart Reply także dla zewnętrznych komunikatorów

Trzeba jednak pamiętać, że taka funkcja jest na razie zarezerwowana tylko dla usług Google. Okazuje się jednak, że już niedługo gigant z Muntain View wdroży ją do komunikatorów innych firm. Co ciekawe, w jeszcze lepszej formie.

Jak podaje Android Police, Google testuje właśnie aplikację Google Reply, która pozwoli wyświetlić podpowiedzi bezpośrednio na pasku powiadomień w Androidzie. Program działa z komunikatorami: Hangouts, Allo, Whatsapp, Facebook Messenger, Android Messages, Skype, Twitter (w prywatnych wiadomościach) i Slack.

Taka opcja ułatwiłaby odpisywanie w przypadku, gdy nie mamy za bardzo na to czasu. Wystarczyłoby wybrać odpowiednią opcję bezpośrednio z powiadomienia, bez potrzeby otwierania odpowiedniej aplikacji. Tego nie mamy na razie nawet w usługach Google.

Co więcej, algorytm jest niemniej inteligentny. Bazując np. na lokalizacji może podpowiedzieć ile czasu zajmie przemieszczenie się w konkretne miejsce, a korzystając z kalendarza samodzielnie odpowie współpracownikom, że jesteśmy na urlopie.

W razie wykrycia bardzo ważnej informacji jest w stanie dostarczyć powiadomienie, nawet na wyciszony telefon. Podczas prowadzenia samochodu aplikacja może powiadomić o tym wszystkich, którzy właśnie męczą nas w prywatnych wiadomościach.

Google będzie teraz testował działanie aplikacji i za jakiś czas być może udostępni ją wszystkim użytkownikom. Przynajmniej tym, którzy w wiadomościach posługują się angielskim, bo nic nie wskazuje na to, aby Google przymierzał się do "nauczenia" algorytmów języka polskiego.

Oto Google Campus Warsaw - jak wygląda wewnątrz

Więcej o:
Komentarze (7)
Google Reply - aplikacja Google, która szybko podpowie gotowe odpowiedzi w komunikatorach
Zaloguj się
 • dublet

  Oceniono 4 razy 4

  Ponieważ aplikacje same ze sobą będą rozmawiać, nie będę im przeszkadzał, odstawię smartfon i uruchomię starą Nokię 6020. Apki niech sobie gadają, ja wrócę do tradycji.

 • Adam K K

  Oceniono 2 razy 2

  Niedługo będzie za nas pisać i odpisywać, bo po co ludzie mają ze sobą rozmawiać. ;D

 • 4v

  Oceniono 1 raz 1

  Ja sobie bardzo chwalę "podpowiadacza" Google, którego mam na pasku nad klawiaturą. Zamiast (jak to zwykle bywa) pokazywać tam wyłącznie wyraz pisany, on pokazuje kolejny wyraz, który (zanim jeszcze zacznę go pisać) mógłbym wstawić gdybym chciał.

  "Honorowy dawca krwi i moczu", to tylko jeden z ciekawych wymysłów pana Podpowiadacza. Jednak najbardziej interesujące są jego dumania na temat miast. Jakieś randomowe miasta wstawia do pewnych stwierdzeń. I tak na przykład spokojnie jest, jego zdaniem, w Kluczborku. A najlepsze imprezy są bodajże w Bystrej Podhalańskiej. Albo jakoś tak ;)

 • Oceniono 1 raz 1

  Co dobrego Ameryka dała światu? To nie jest banalne pytanie, bo właśnie Ameryka dokonuje masakry całej rewolucji informatycznej. Znów, jak zawsze, wszystko jest prostackie, dla "american idiot". Szkopuł w tym, że do tej pory ogłupiali własnych obywateli a teraz biorą się za wszystkich. Jestem zawodowym informatykiem i z żadnych ich "ułatwień" oraz "social coś tam" nie korzystam. I wszystkim radzę pozbyć się tego na zawsze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX