Wirtualna rzeczywistość w kinie? Festiwal Millennium Docs Against Gravity udowadnia, że jest na to miejsce

Kino to zazwyczaj doświadczenie grupowe, nawet jeśli na seans idziemy sami. Po raz drugi Festiwal Millennium Docs Against Gravity daje nam możliwość zasmakowania bliższego i bardziej osobistego kontaktu z filmami dokumentalnymi, za sprawą technologii VR.

Projekcje filmów dokumentalnych w ramach Festiwalu Millennium Docs Against Gravity odbędą się już drugi raz. Jednak po raz pierwszy zorganizowano przy tej okazji konkurs dla najlepszego filmu. Nagrodę VRsawa w wysokości 1000 euro otrzyma zwycięzca plebiscytu publiczności.

Pokazy kina VR w ramach Festiwalu Millennium Docs Against Gravity zaplanowano na najbliższy weekend (19 i 20 maja) w Sali Gagarina w Pałacu Kultury i Nauki. Na chętnych będzie tam czekać 15 stanowisk. Udział w wydarzeniu jest darmowy, jednak organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisy pod adresem vrsawa2018@gmail.com.

Seanse kina VR odbędą się w następujących godzinach: 12:00 - 12:30, 12:45 - 13:15, 13:30 - 14:00, 14:15 - 14:45, 15:45 - 16:15 oraz 16:30 - 17:00. W tych samych dniach Festiwal Millennium Docs Against Gravity organizuje również pokazy dokumentalnego kina VR w Lublinie. Odbędą się one w Centrum Spotkania Kultur (10 stanowisk w foyer Sali Operowej).

Czytaj też: Obrońcy moralności i zabójcy wolności. "Czyściciele internetu" to niepokojący i ważny dokument

Produkcje filmowe biorące udział w pokazach kina VR trwają zazwyczaj kilka minut. Nie ma zatem szans na zmęczenie wzroku. Widzowie będą mogli sami wybrać jeden z kilku zestawów takich filmów. W ramach tegorocznej edycji pokazane zostanie kilkanaście takich krótkometrażowych produkcji.

Więcej o kinie VR na stronie Festiwalu Millennium Docs Against Gravity

Cotygodniowe podsumowanie roku. Podcast ekonomiczno - polityczny Rafała Hirscha

Więcej o: