iPhone SE ma mieć lepszy ekran od iPhone'a X. Nowy smartfon Apple zapowiada się coraz lepiej

Robert Kędzierski
iPhone SE (2018), smartfon, który ma zostać zaprezentowany w czerwcu, zapowiada się coraz bardziej interesująco. Pod względem jakości ekranu może być lepszy od ubiegłorocznego iPhone'a X.

W tym roku Apple, według wciąż niepotwierdzonych informacji, ma zaprezentować kilka nowych modeli iPhone'ów. Szczególną uwagę przykuwa odświeżony model SE, bo ma on szansę być tańszym, ale naprawdę imponującym urządzeniem.

Ekran lepszy niż w iPhonie X?

W sieci pojawiły się właśnie nowe informacje, które potwierdzają te przypuszczenia. Portal slashgear.com opisuje rysunki techniczne iPhone'a SE (2018) - bo tak nazywać ma się budżetowy smartfon AppleMożna z nich wywnioskować coś istotnego. Nowy SE ma mieć pod pewnymi względami ekran lepszy, niż iPhone X. Pierwsze co rzuca się w oczy, to wielkość ramek. Mają one być naprawdę niewielkie. Na wizualizacji prezentują się znacznie lepiej niż w przypadku iPhone'a X. 

Podobna zmiana może dotyczyć wcięcia w ekranie, zwanego ("notch"). W iPhonie SE (2018), jeśli wierzyć tym informacjom, będzie ono łagodniejsze - mniejsze i niższe. Przedni aparat i rząd czujników zmieszczą się w naprawdę niewielkim wycięciu ekranu.

Warto podkreślić, że najnowszy wyciek nie jest pierwszym, który sugeruje nowe cechy ekranu. Kilka dni temu pewien producent etui do telefonów opublikował wizualizację, która również sugeruje znacznie zmniejszone ramki iPhone'a SE (2018)

Czytaj też: Korzystasz z Facebooka? Mark Zuckerberg ma do ciebie prośbę. 

Poprzednie doniesienia mówiły też o tym, że ekran telefonu będzie większy od modelu z roku 2016. Wyświetlacz ma mieć przekątną 4,2, a nie 4 cali. Przy cieńszych ramkach oznacza to, że rozmiary nie ulegną zmianie. To dobra wiadomość dla użytkowników. 

Jest też kolejna dobra wiadomość. Według doniesień ChargerLab Apple dołączy do iPhone'a szybsze ładowarki. Byłaby to dość nieszablonowa decyzja giganta.

Premiera iPhone'a SE z pewnością ucieszy spore grono konsumentów, w tym zapewne polskich, gdzie cena iPhone'a X jest wysoka. Cena iPhone'a SE (2018) ma wynieść, według przewidywań, ok. 500 dol.. Jak na ceny serwowane przez Apple, to dość tanio.

Coraz więcej przecieków potwierdza też, że Apple zaprezentuje też trzy inne iPhone'y - z ekranem 5,8 cala, 6,5 cala (OLED) i 6,1 cala (LCD). Ich prawdopodobne nazwy to iPhone X Plus i iPhone 8S. Fani Apple będą więc mieli w czym wybierać. 

***

Veit Stutz: Zamiast wciąż szukać nowych wyzwań, lepiej dłużej zostać na danym stanowisku i wgryźć się w temat [NEXT TIME]

Więcej o: