Cyberpunk 2077 coraz bliżej. CD Projekt pokaże grę na targach E3. Media i inwestorzy wniebowzięci

Robert Kędzierski
Cyberpunk 2077 ujrzy światło dzienne już podczas konferencji E3 2018. CD Projekt zarejestrował znak towarowy i umówił się z kilkoma redakcjami na pokaz gry. Inwestorzy zareagowali na te informacje z entuzjazmem.

Cyberpunk 2077, jedna z najbardziej wyczekiwanych gier ostatnich lat, niemal na pewno zostanie zaprezentowana podczas przyszłotygodniowej konferencji E3. CD Projekt oficjalnie potwierdził swój udział w konferencji. Z nieoficjalnych doniesień wiemy, że umówił się z kilkoma redakcjami na prezentacje - m.in. z redaktorem naczelnym serwisu Everyeye.it. Serwis Gematsu.com również potwierdza te doniesienia - dziennikarze zostali zaproszeni na godzinne spotkanie z deweloperem. 

CD Projekt na konferencji E3CD Projekt na konferencji E3 Fot. E3 za gamespot.com/

Sęk w tym, że media wciąż nie wiedzą, co tak naprawdę pokażą "Czerwoni" - polski gigant milczy w tej sprawie. Trudno sobie jednak wyobrazić, by studio z taką energią przygotowywało się do premiery innego tytułu RPG na PC, PS4 i Xbox. Dlatego też branża jest przekonana, że dziennikarze zobaczą Cyberpunk 2077 w akcji.

Znak towarowy zarejestrowany

Brak oficjalnego potwierdzenia jest prawdopodobnie niczym więcej, jak umiejętnym podgrzewaniem atmosfery. Tym bardziej, że zbliżającą się premierę gry potwierdza rejestracja znaku towarowego dokonana na kilka dni przed startem konferencji E3. 

Giełda już reaguje

Zbliżająca się prezentacja podgrzewa też sytuację na giełdzie. W poniedziałek wartość CD Projekt przekroczyła 15 mld zł i osiągnęła połowę wartości banku PKO. Polska spółka jest obecnie warta niemal tyle co KGHM czy LPP (właściciel Reserved) i droższa od operatora Play, Cyfrowego Polsatu, Aliora czy paliwowego Lotosu. Wielkość spółki potwierdza fakt, że jest ona notowana w prestiżowym indeksie WIG20. 

CDRCDR fot. Investing.com

Notowania CD Projekt w ciągu kilku ostatnich dni nieco spadły, spółka opublikowała też wyniki za pierwszy kwartał bieżącego roku. Widać w nich spadek zysku operacyjnego (27,9 mln, rok temu było to 53,83 mln) oraz przychodów. Te spadły o 24 proc. (75,44 mln, rok wcześniej 99,34 mln), były nieco niższe od oczekiwań analityków (77,8 mln). 

Premiera Cyberpunka może okazać się dla spółki nowym paliwem. Firma przyznaje bowiem, że największy wpływ na wyniki miała sprzedaż gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Jeśli Cyberpunk 2077 zostanie przyjęty przez graczy tak entuzjastycznie jak zapowiada to atmosfera przed prezentacją gry, to spółka może liczyć na dalszy wzrost wartości. 

Czytaj też: CD Projekt do graczy: "Dostaniecie to, za co zapłaciliście"

Już w ubiegłym roku współzałożyciel CD Projekt Michał Kiciński zdradził w rozmowie z  Next.gazeta.pl, że Cyberpunk 2077 będzie największym projektem w historii studia.

Uważam, że w przypadku "Cyberpunka" CD Projekt będzie mógł powalczyć nie tylko o prestiżowe nagrody i wyróżnienia, ale również o wielki sukces komercyjny. Połączenie tych dwóch elementów w branży gier jest trudne, ale jak najbardziej możliwe, o czym dziś świadczy przykład Rockstara, a wcześniej też i Blizzarda

- podkreślił Kiciński.

Konferencja E3 2018 odbędzie się w dniach 12-14 czerwca w Los Angeles. 

***

Współtwórca gry "Wiedźmin": Tych błędów bym już nie popełnił [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (10)
Cyberpunk 2077 coraz bliżej. CD Projekt potwierdza prezentację na konferencji E3 i triumfuje na giełdzie
Zaloguj się
 • kosmaty.ponczek

  0

  Kedziorek lepi tekst z kilku innych i pozniej wychodzi belkot z ktorego wynika ze spolka podrozala a jedniczesnie notowania spadaja

 • dopracowanywkazdymcalu

  0

  Ale jak to tak? Bez ministerstwa gier? Bez wspomagania rządu! Bez strategicznego planu państwowego na kilka lat? Eeee. Niemożliwe. A jak JKM mówi że połowę ministerstw trzeba zlikwidować to się pukaja w głowę.

 • halstein87

  0

  Wiedźmin 3 przez 2 lata przyniósł 1MILIARD, czyli 10^9 zł przychodów - koszty 310 mln daje circa 700 mln + nadal przez zeszły rok przyniósł kolejne 100mln. Razem 800mln zysku, a CyberPunk ma szanse być jeszcze większy.

 • junk92508

  Oceniono 2 razy 0

  Zysk 28mln kapitalizacja 15mld. 0.18% To chyba PKO BP daje więcej na lokatach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX