Akcesoria, które przydadzą się podczas letniego wypoczynku. Pamiętajcie o tym przed wyjazdem

Powoli zbliża się okres wakacyjny i większość osób prawdopodobnie już zaplanowała urlop. Warto pamiętać o kilku produktach bez których wycieczka może okazać się porażką. Podpowiadamy o czym pamiętać planując wakacje.

1) Adapter turystyczny

Ten podpunkt wydaje się tak oczywisty, że aż zbędny. Mimo wszystko często zapominamy, że wiele krajów stosuje zupełnie inny standard gniazdek elektrycznych. W Europie nie musimy się o to martwić, ale już np. w USA bez odpowiedniego adaptera się nie obejdzie.

Jeśli na jednej podróży poza Europę nie planujecie kończyć, warto wyposażyć się w adapter na wszystkie możliwe typy wtyczek. Dzięki temu jeden adapter będzie użyteczny w każdym kraju na świecie.

2) Ładowarki USB

Idąc tym tropem warto również pamiętać o dodatkowej ładowarce USB. Otaczamy się wieloma sprzętami, a nie każdy chce wozić ze sobą kilka ładowarek. Warto więc wyposażyć się w taką z dwoma lub więcej gniazdami USB, co powinno rozwiązać też problem niewystarczającej liczby gniazdek w pokoju.

Jeśli planujecie na wyjeździe korzystać z auta warto też pomyśleć o samochodowej ładowarce USB. Najlepiej takiej z dwoma gniazdami USB.

Adapter podróżnyAdapter podróżny fot. materiały partnera

3) Powerbank

Jako, że wszelkiego rodzaju elektroniczne sprzęty, które zabieramy na wyjazdy trzeba ładować bardzo często warto pomyśleć też o powerbanku. Nie wszędzie mamy przecież dostęp do prądu. Na szczęście w dobie smartfonów trzymających pół dnia na jednym ładowaniu wybór powerbanków jest ogromny.

Tu również można wybierać między modelami z jednym lub dwoma gniazdami USB. Warto zwrócić uwagę, aby dobrać odpowiednią pojemność powerbanka - im większa tym powerbank jest cięższy, co nie jest pożądane. 10000 mAh to chyba najbardziej optymalny wybór.

Na rynku są też dostępne powerbanki solarne, które zostawione na słońcu same uzupełniają energię w ogniwie. Co prawda taki sposób ładowania trwa bardzo długo, ale zawsze jest to trochę dodatkowej energii elektrycznej.

4) Kamery

Prawdopodobnie niemal każdy, podczas wyjazdu będzie chciał uwiecznić najciekawsze miejsca i najlepsze momenty. Dzisiejsze smartfony robią już świetne zdjęcia, a warto również zainwestować w niewielką kamerkę.

Najlepiej sprawdzą się tu chyba kamery sportowe, które są nie tylko małe, lekkie i wygodne, ale można narazić je także na kontakt z pisakiem lub wodą i wyjdą z tego bez szwanku. Poradnik na temat tego, jak wybrać kamerę sportową mogliście już zresztą u nas przeczytać.

Jeśli znudziły was standardowe ujęcia można też zdecydować się na coś innego - kamerę 360. To urządzenie rejestrujące wszystko co dzieje się dookoła, łącznie z osobą nagrywającą. Świetnie nadają się na wyjazdach zarówno do zdjęć jak i filmów w 360 stopniach.

Przy okazji warto pamiętać też, że jakosć nagrywania stale idzie do przodu, przez co karty pamięci zapełniają się w błyskawicznym tempie. Dobrze jest więc pomyśleć o dysku przenośnym, na który, można przenieść wszelkie pliki multimedialne. Są lekkie i tanie, a mają ogromną pojemność. Dodatkowym atutem jest to, że można połączyć je zarówno z laptopem jak i większością smartfonów.

XIAOMI Mijia SphereXIAOMI Mijia Sphere fot. materiały partnerów

5) Głośniki Bluetooth

Jeśli planujesz wypad w towarzystwie innych osób, a lubisz słuchać muzyki, warto zainwestować w głośnik Bluetooth. Przenośne głośniki do smartfona przez ostatnie kilka lat przeszły bardzo długą drogę i dziś mogą zszokować stosunkiem jakości dźwięku do wielkości urządzenia.

Czytaj też: Idealny kompan smartfona, który nada rytm wypadowi za miasto. Wybieramy głośniki Bluetooth

Dzięki temu podczas wyjazdu sprawdzą się idealnie ze względu na niewielki rozmiar. Wybór jest ogromny, jednak warto zwrócić uwagę na urządzenia zabezpieczone przed działaniem brudu i wody. Dzięki temu można mieć pewność, że głośnik przetrwa wakacyjne wojaże.

Dobrą metodą jest również połączenie głośnika i powerbanku. Wiele głośników Bluetooth ma bardzo dużą baterię, która pozwala na podładowanie smartfona lub przenośnej kamerki. Warto więc sprawdzić czy wybrany model ma taką opcję.

6) Zabierasz laptopa?

Niezależnie czy planujesz oglądać filmy na nieco większym ekranie czy ze względu na charakter pracy nie możesz rozstawać się z komputerem, na wyjeździe może przydać się laptop lub przynajmniej duży tablet.

Warto więc wyposażyć się w sprzęt, który ułatwi jego obsługę, a jednocześnie nie będzie zabierał zbyt wiele miejsca. Jednymi z ciekawszych gadżetów są przenośne myszki, które przez płaską obudowę zmieszczą się nawet w ciasnej kieszeni plecaka. Warto zainteresować się chociażby modelami Surface Arc Mouse czy znacznie tańszym Mi Portable Mouse.

Jeśli jednak postawiliście na tablet, warto wyposażyć się w przenośną klawiaturę Bluetooth. Są to modele dość małe, jednak z powodzeniem zastąpią wirtualną klawiaturę, która na dłuższą metę jest niesamowicie niewygodna. Czasem mają też wbudowany touchpad, co dodatkowo ułatwi korzystanie z tabletu.

JBL ExtremeJBL Extreme fot. materiały partnera

Więcej o: