Nowe Mapy Google trafiają już do pierwszych użytkowników. Zmian jest sporo

Wybrani użytkownicy Map Google dostają już najnowszą wersję aplikacji serwowaną przez przedsiębiorstwo z Mountain View. Odświeżono przede wszystkim wygląd map.

Nowe Mapy Google zostały zapowiedziane na konferencji Google I/O w maju. Zmianie miał ulec wygląd aplikacji, ale firma nie zapomniała też wprowadzić kilka ciekawych rozwiązań z systemem VPS na czele.

Teraz, po ponad miesiącu oczekiwania nowy wygląd Map Google powoli trafia do wybranych użytkowników. Dzięki zrzutom ekranu, jakimi podzielił się serwis Android Police możemy przyjrzeć się bliżej nowościom w aplikacji.

Przede wszystkim znacznie zmieniona została sekcja Odkrywaj. Google postawił na trzy kategorie miejsc, które można znaleźć w pobliżu - "restauracje", "kawiarnie" i "atrakcje". W razie potrzeby można rozwinąć również listę innych miejsc.

Poniżej znajdziemy jeszcze polecane miejsca w formie karuzeli, a także listę najlepiej ocenianych restauracji:

Nowy, odświeżony wygląd Google MapsNowy, odświeżony wygląd Google Maps fot. Android Police

Niemniej przydatna jest kolejna sekcja - Wydarzenia, w które będą wyświetlały się nadchodzące koncerty, rozgrywki sportowe czy festiwale odbywające się w okolicy. Na kartach będą też wyświetlały się ich daty.

W razie potrzeby istnieje też możliwość wyszukiwania po konkretnych, wybranych przez siebie kategoriach. Oczywiście można też podejrzeć znalezione punty na mapie, co ułatwi wybranie najbliżej położonych.

Nowy, odświeżony wygląd Google MapsNowy, odświeżony wygląd Google Maps fot. Android Police

Google nie zapomniał też o odświeżeniu kart Nawigacja i Transport. Łatwo też zauważyć, że w każdej sekcji Map dominuje przede wszystkim kolor biały. Wcześniej firma stawiała bardziej na szary.

W nowej odsłonie Map Google wprowadzono wiele elementów, które zostały oparte o Material Theme. Jest to więc już kolejna aplikacja Google, gdzie wprowadzono ten styl.

Nowy, odświeżony wygląd Google MapsNowy, odświeżony wygląd Google Maps fot. Android Police

Warto też zaznaczyć, że odświeżona wersja Map jest serwowana po stronie serwerów Google, dlatego, aby otrzymać nowy wygląd nie trzeba będzie dokonywać aktualizacji aplikacji.

Nowe Mapy jak na razie dostają jedynie nieliczni internauci. Wszystko wskazuje więc na to, że kolejne osoby będą otrzymywały je falami. Nie wiadomo niestety kiedy mogą spodziewać się ich wszyscy pozostali.

---

Ojciec dał mi radę: "Dobry interes, to jest interes dla obu stron. Interes dobry dla jednej strony, to jest szwindel" - prof. Andrzej Blikle [NEXT TIME]

Więcej o: