Przy Oppo Find X inne bezramkowe smartfony będą mogły się schować. Ramki mają być ledwie zauważalne

Tak cienkich ramek nie ma żaden inny smartfon określany mianem bezramkowego. Jeśli najnowsze przecieki dotyczące Oppo Find X okażą się zgodne z prawdą, Chińczycy mogą zdetronizować pod tym względem całą konkurencję.

Premiera smartfonu Oppo Find X odbędzie się już 19 czerwca w Paryżu. Przy tej okazji pojawiły się przecieki dotyczące zapowiadanych rekordowo smukłych ramek wokół ekranu urządzenia. Producent już wcześniej zapewniał, że stosunek ekranu do gabarytów telefonu (tzw. Screen-to-Body) przekroczy poziom 90 proc. Dosłownie na dzień przed premierą docierają do nas informacje, że może to być nawet 93,8 proc.

Dla porównania flagowe smartfony Samsunga (Galaxy S9, S9 Plus oraz Note 9) mogą się pochwalić tym współczynnikiem na poziomie odpowiednio 83,6 proc., 84,2 proc. oraz 83,2 proc. Z kolei w iPhonie X iPhone X mamy jedynie 82,9 proc. Oznacza to, że ekran zajmuje w tych telefonach nieco mniejszą przestrzeń w odniesieniu do całego gabarytu urządzenia.

Czytaj też: Smartfony ze średniej półki? Lepiej wybrać nowszy czy starszy model? Na co zwracać uwagę?

Oppo Find X będzie napędzany najmocniejszym układem Qualcomm, czyli Snadragonem 845. Wspomniany wcześniej bezramkowy i zagięty na krawędziach ekran ma mieć przekątną 6,4 cala (proporcje 19.5:9 i rozdzielczość 2340 x 1080 pikseli). W zależności od wersji dostaniemy 6 lub 8 GB pamięci RAM. Nazwa modelu to przypuszczalnie policzek wymierzony Apple. Skuteczny? Zobaczymy.

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o: