Jeśli graliście na GameBoy'u to nowe konsole od Nintendo przypadną wam do gustu! [Przegląd]

Jeżeli macie sentyment do takich tytułów jak Mario, Legend of Zelda czy Pokemon to Nintendo Switch oraz 3DS spełnią wasze oczekiwania. Jednak poza kultowymi postaciami, nowe konsole od Nintendo oferują o wiele więcej.

Nintendo Switch

Nintendo Switch jest jedną z najlepiej sprzedających się konsol na rynku. To co wyróżnia konsolę na tle konkurencji to możliwość grania w trybie stacjonarnym (po podłączeniu do telewizora) oraz przenośnym. Konsola jest równocześnie tabletem, który możemy postawić, dzięki czemu zastąpi nam ekran telewizora lub grać bezpośrednio na nim. Przełomowe rozwiązanie, jakie pozwala nam mieć konsolę 2w1 okazało się strzałem w dziesiątkę dla Nintendo. Jednak poza niezwykłą funkcjonalnością to również porządny sprzęt pod kątem technicznym. Nie dorównuje co prawda wydajnością najnowszym propozycjom od Microsoft czy Sony, ale gry działają płynnie i wyglądają dobrze. Nintendo stawia przede wszystkim na gry rodzinne oraz dla wielu graczy w trybie online lub na jednej konsoli. 

Ninetendo SwitchNinetendo Switch kolaż redakcja, materiały producenta

Nintendo 3DS i 2DS

3DS (i jego tańsza wersja - 2DS- bez obsługi obrazu 3D) to zdecydowanie najpopularniejsza konsola przenośna na rynku. To solidne, bardzo wydajne urządzenie, które doceni każdy gracz. Dużym plusem jest powszechna dostępność zarówno samej konsoli jak i gier, dzięki czemu każda zainteresowana osoba może bez trudu obejrzeć ją w większości sklepów z elektroniką. 

Nintendo 3DS i 2DSNintendo 3DS i 2DS kolaż redakcja, materiały producenta

Nintendo Wii U

To starsza konsola stacjonarna od Nintendo, która była następczynią popularnego Wii. Wciąż jednak ma swoich wiernych fanów. Jej główną cechą była możliwość grania na ekranie telewizora lub tablecie, który był jednocześnie kontrolerem. Niektóre gry w związku z tym oferują ciekawe rozwiązania gameplay'owe. Wii U było początkowo bardzo słabo dostępne w Polsce, stąd też mała popularność konsoli w naszym kraju. Jednak jeżeli udało wam się zakupić Wii U, to teraz jest świetna okazja, by uzupełnić kolekcję gier. Są o wiele łatwiej dostępne w sklepach (także stacjonarnych) i możemy dostać je w bardzo okazyjnych promocjach. 

Nintendo Wii UNintendo Wii U fot. materiały producenta

To co wyróżnia Nintendo na rynku innych konsol to ich ekskluzywne gry. Tytuły takie jak Legend of Zelda, Pokemon, Mario Kart czy Donkey Kong od lat napędzają sprzedaż. Jednak nie tylko sentyment przemawia za nimi - to po prostu bardzo dobre gry, przy których świetnie może bawić się cała rodzina. Jeżeli więc szukacie konsoli, która przypadnie do gustu zarówno młodszym dzieciom jak i rodzicom, to Nintedo Switch jest bardzo dobrą opcją. Również zapaleni gracze docenią chociażby takie tytuły jak The Legend of Zelda: Breath of the Wild, który jest jednym z lepszych RPG ostatniego czasu. Na konsole Nintedo wychodzą również gry innych producentów, dlatego nie powinniśmy narzekać na nudę. 

Więcej o: