Play ma już 6 tys. nadajników i stale powiększa ich liczbę: "Cel jest realizowany zgodnie z planem"

Sieć Play pochwaliła się właśnie otwarciem nadajnika nr 6000. Zapowiada też, że cel "tysiąc nowych do końca roku" jest realizowany zgodnie z planem. Niedługo operator powinien pokryć zasięgiem cały kraj.

Na początku roku Play postawił sobie za cel powiększenie sieci nadajników, które mają znacząco wpłynąć na zwiększenie zasięgu. Firma zapowiedziała w lutym, że w przeciągu dwóch lat na infrastrukturę wyda pół miliarda złotych.

Największy polski operator wyznaczył sobie konkretny cel - do końca 2018 roku chce zbudować przynajmniej 1000 nowych nadajników. W 2017 roku oddano 700 nowych, a na początku lutego było ich już 5700.

Dziś po niecałych 5 miesiącach ma ich o 300 więcej i ogłasza właśnie uruchomienie nadajnika nr 6000.

 

Nowy nadajnik został umieszczony na terenie stadionu klubu Korona Kielce. Obsługuje wszystkie siedem częstotliwości, którymi posługuje się Fioletowy Operator.

PLAY skutecznie realizuje swój proces inwestycyjny, którego celem jest osiągniecie własnej, niezależnej sieci obejmującej cały kraj. Sześciotysięczny nadajnik właśnie został uruchomiony na stadionie Korony Kielce i wyposażony jest we wszystkie częstotliwości, będące w posiadaniu operatora. To dowód na to, że PLAY, nie dość, że przyspieszył z budową, to jeszcze każda z powstających stacji jest zaprojektowana tak, aby maksymalnie wykorzystać jej potencjał

- czytamy w komunikacie sieci.

Jak zapewnia rzecznik prasowy firmy, Marcin Gruszka, cel 1000 nadajników w 2018 roku jest realizowany zgodnie z planem. Budowa infrastruktury właśnie teraz gwałtownie przyspiesza i do użytku będą oddawane kolejne nadajniki. Cel ma być więc zrealizowany.

Dzięki tak szybkiemu rozwojowi sieci, Play chce pokryć całą Polskę zasięgiem sieci do 2020 roku: 

Ambitny cel na rok 2018, czyli wybudowanie ponad 1000 nadajników jest realizowany zgodnie z planem, mimo, że proces inwestycyjny w Polsce jest dużym wyzwaniem dla operatorów. Inwestycje konsekwentnie obejmują zarówno miasta, jak i tereny wiejskie, co pozwoli zwiększyć zasięg w ujęciu terytorialnym i w 2020 osiągnąć ogólnokrajowe pokrycie.

Inwestycje w infrastrukturę, poza oczywistym zwiększeniem zasięgu, mają też ograniczyć korzystanie z roamingu krajowego i poradzić sobie z ogromnym wzrostem wykorzystywania mobilnego internetu przez Polaków.

---

Jacek Walkiewicz: Widzę szanse w problemach, a wcześniej widziałem problemy w szansach [NEXT TIME]

Więcej o: