Apple idzie po Netfliksa? Coś więcej. Seriale, muzyka i wiadomości w abonamencie

Jak donosi serwis The Information, Apple rozważa połączenie oferowanych przez siebie usług streamingu muzyki, wideo oraz aktualności w jeden pakiet dostępny w modelu płatnej subskrypcji.

Posunięcie jakie zdaniem The Information rozważa Apple wydaje się uzasadnione. Dałoby to przede wszystkim użytkownikom sprzętu zachętę do wejścia głębiej w cały ekosystem producenta, przekierowując ich uwagę na biznes usług. A ten, mimo spadku sprzedaży smarfonów, nadal zdrowo rośnie.

Z drugiej strony filmowa oferta giganta z Cupertino sama w sobie jeszcze długo nie będzie w stanie przebić zróżnicowanego portfolio Netfliksa i Amazonu. Tylko w tym roku Apple chce wydać ponad miliard dolarów na produkcję oryginalnych treści wideo. To nadal niewiele w porównaniu z budżetem konkurencji (5 mld Amazonu i 8 mld Netfliksa).

Z kolei Apple Music ma już 40 mln płacących użytkowników. Nie można też zapominać o niedawnym przejęciu serwisu subskrypcji cyfrowych magazynów (Texture) i wydaniu aplikacji do aktualności dla użytkowników komputerów z systemem macOS. Wniosek nasuwa się sam - Apple stawia zatem na szerszy zakres usługi (wideo, audio i wiadomości) - w ten sposób może dorównać dostawców VoD.

Czytaj też: Apple chce konkurować z Bose i Sennheiserem, ale nie zapomina o AirPodsach. Szykują się ciekawe premiery

Na razie nie znamy żadnych terminów ani bardziej szczegółowych planów dotyczących wspomnianego pakietowania usług. Przedstawiciele Apple odmawiają jakiegokolwiek komentarza w tej sprawie. Jedno wydaje się pewne - konkurencja na pewno nie zasypia gruszek w popiele, czego kolejnym przykładem może być YouTube z miesięczną subskrypcją na treści premium.

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o: