Wyposaż samochód na wakacje: nawigacje, rejestratory i inne urządzenia przydatne w długiej podróży

Warto odpowiednio wyposażyć auto przed wyruszeniem w dłuższą trasę. Dzięki temu zwiększymy prawdopodobieństwo, że dotrzemy na miejsce bez problemów i spokojnie rozpoczniemy długo oczekiwane wakacje.

Nawigacje samochodowe i akcesoria

Tradycyjna nawigacja turystyczna cechuje się przede wszystkim dużą dokładnością map, bogatymi możliwościami konfiguracji wyboru trasy oraz sprawnym działaniem, także za granicą. Jeżeli w wakacje planujecie liczne wyjazdy, zwłaszcza w dalsze podróże, to tradycyjny GPS może wam się przydać. Jeżeli jednak postanowicie wybrać nawigację w telefonie, to warto zaopatrzyć się dodatkowo w ładowarkę samochodową, powerbank i solidny uchwyt. 

Kamera samochodowa

Niestety wakacje to czas, kiedy na drodze zdarza się wiele wypadków, kolizji i stłuczek. Nawet, jeśli nikt nie odniósł obrażeń, to sprawca nie zawsze chętnie przyzna się do winy. W takim wypadku nagranie z wideorejestratora okazuje się niezbędne. Jednak podczas wakacji kamera samochodowa może przydać się również do uwieczniania widoków podziwianych podczas jazdy, a część modeli ma wbudowaną dodatkowo nawigację GPS.  

CB radio - nie tylko dla zawodowych kierowców

Po CB radio sięgają często nie tylko zawodowi kierowcy, lecz także osoby, które jeżdżą dużo i chcą jak najefektywniej zaplanować trasę. System łączenia się i porozumiewania z innymi kierowcami jest bardzo przydatny w dłuższych trasach - możemy nie tylko uzyskać informacje o korkach czy objazdach, lecz także liczyć na pomoc, jeśli np. zabłądzimy. 

Odkurzacz samochodowy

Przyda się nie tylko po to, by przygotować samochód przed wyjazdem w dłuższą trasę. Jeżeli na ogół podróżujemy z dziećmi, to odkurzacz samochodowy może być używany naprawdę często. Przyda się także każdemu kierowcy, który dba o czystość w aucie. Do wyboru mamy różne modele - zarówno akumulatorowe, jak i te zasilane przez gniazdko zapalniczki. 

Lodówka turystyczna

To dobre rozwiązanie zarówno na camping, jak i wtedy, gdy czeka was dłuższa podróż. Jedzenie i napoje zabrane z domu są bez porównania zdrowsze (a przygotowanie ich tańsze) niż te, które kupimy w przydrożnych barach i na stacjach benzynowych. Nawet tańsze modele trzymają temperaturę przez kilka godzin, więc sprawdzą się świetnie w podróży. 

Inne sprzęty i gadżety

Mamy na myśli przede wszystkim te, które mogą uprzyjemnić pasażerom długą podróż samochodem, w tym także tym najbardziej wymagającym - dzieciom. Możemy pomyśleć o zakupie tabletu bądź przenośnego odtwarzacza DVD, na których młodsi i starsi podróżnicy mogą oglądać filmy podczas jazdy. Tablet będzie uniwersalnym urządzeniem, które może stanowić uzupełnienie dla smartfona. Poniżej znajdziecie również inne sprzęty, które przydadzą się w długiej trasie samochodem. 

Więcej o: