Na taką nowość czekaliśmy od dawna. WhatsApp dodaje funkcję grupowych rozmów wideo

WhatsApp po kilku miesiącach oczekiwania dodał nareszcie wyczekiwaną funkcję grupowych rozmów wideo. Niektórzy użytkownicy skorzystają z niej już dziś.

Wprowadzenie takiej funkcji Facebook (właściciel WhatsAppa) ogłosił jeszcze na początku maja podczas konferencji F8. Na zintegrowanie jej z aplikacją użytkownicy WhatsAppa musieli więc poczekać niemal 3 miesiące.

Wiadomość tą serwis przekazał właśnie na swoim blogu. Nowa funkcja wystartowała 30 lipca dla aplikacji na iOS i Androida. Część użytkowników, którzy jeszcze nie widzą nowości, prawdopodobnie będą musieli poczekać na nią maksymalnie kilka dni.

Rozmowy grupowe pozwalają na połączanie ze sobą maksymalnie 4 osób. Działa zarówno w konwersacjach wideo jak i głosowych.

Grupowe rozmowy wideo już na WhatsAppieGrupowe rozmowy wideo już na WhatsAppie fot. WhatsApp blog

Aby włączyć grupową rozmowę wystarczy rozpocząć rozmowę głosową lub wideo z pierwszą osobą. Następnie należy dotknąć opcji "Dodaj uczestnika" w prawym, górnym roku i wybrać pozostałych rozmówców.

WhatsApp deklaruje, że rozmowy grupowe są szyfrowane w taki sam sposób (szyfrowanie end-to-end), co prywatne. Nikt poza rozmówcami nie będzie mógł zatem podsłuchać rozmowy. Jednocześnie funkcja została zaprojektowana tak, aby działała w każdych warunkach na całym świecie.

WhatsApp ma już 450 mln użytkowników, którzy rozmawiają za jego pośrednictwem przez 2 mld minut dziennie.

---

Morawski: "Teraz rozwijamy się w tempie 5 proc., ale to jest nie do utrzymania. Choćby dlatego, że w Polsce zabraknie pracowników"

Więcej o: