Gmail pozwoli wysyłać wiadomości z opóźnieniem. Eksperci odkryli ślad nowej funkcji

Robert Kędzierski
Gmail może w niedalekiej przyszłości umożliwiać wysyłanie wiadomości ze wskazanym opóźnieniem. Na ślad nowej funkcji wpadli eksperci analizujący aplikację stworzoną przez Google.

Gmail może wkrótce wprowadzić nową funkcję - wysyłanie wiadomości z opóźnieniem. Jak informuje Android Police w kodzie aplikacji znaleziono ślady, które sugerują taką możliwość.  

Wysyłanie e-maili we wskazanym czasie miałoby pojawić się zarówno w wersji mobilnej jak i stacjonarnej. Nowość, sądząc po wpisach na forum Google, wydaje się dość wyczekiwana. I całkiem naturalna, bo Gmail przeszedł kilka tygodni temu solidny lifting. Wśród wielu nowych funkcji wprowadzono automatyczne przypominanie o wiadomości we wskazanym czasie.

Gmail - tryb poufnyGmail - tryb poufny Fotomontaż R. Kędzierski, źródło: Google

Google wprowadził też funkcję trybu poufności - w tym wypadku użytkownik może określić jak długo jego wiadomość ma być widoczna dla wybranego odbiorcy. 

Jak może wyglądać nowa funkcja?

Rozszerzenie umożliwiające opóźnienie w wysyłaniu e-mailaRozszerzenie umożliwiające opóźnienie w wysyłaniu e-maila Extension Schedule Email

Istnieją już rozszerzenia, które pozwalają opóźnić wysłanie wiadomości w Gmailu - wystarczy posłużyć się ikoną zegara i wskazać odpowiednią datę i godzinę. Wbudowanie takiej funkcji w Gmaila uczyniłoby korzystanie z niej łatwiejszym i bardziej intuicyjnym. Wśród najpopularniejszych rozwiązań tego typu znajdują się SndLatr, Boomerang i RightInbox.

Wysyłaj z opóźnieniem już dziś

embed

Osoby, którym zależy na wysyłaniu poczty z opóźnieniem mogą korzystać nie tylko z rozszerzeń, ale i dedykowanych do tego celu serwisów. Jednym z nich jest LetterMeLater. Po zalogowaniu może utworzyć wiadomość i wybrać czas jej wysyłki. Strona obsługuje nie tylko Gmaila. 

***

Klimas: Tutaj był Jarmark Europa, jeansy marmurkowe z Turcji, a ja chciałam Paryż sobie robić [NEXT TIME]

Więcej o: