Pocophone F1 będzie mocnym smartfonem dla graczy od Xiaomi. Znamy specyfikację, wygląd i cenę

Xiaomi zarejestrowało nową markę smartfonów Pocophone i przymierza się do premiery pierwszego urządzenia. Wiemy już po co Xiaomi kolejna marka oraz czym wyróżni się pierwsze urządzenie.

W lipcu za sprawą tajemniczego wpisu do Federalnej Komisji Łączności (FCC) po raz pierwszy usłyszeliśmy o nowej marce, którą zarejestrowało Xiaomi. Dostrzeżono tam nieznany telefon o oznaczeniu M1805E10A figurujący pod marką "Pocophone".

Przypuszczaliśmy, że Xiaomi zamierza stworzyć markę smartfonów, które byłaby lepiej odbierana w Europie lub coś na kształt marki Honor, którą rozwija Huawei.

Dziś na temat Pocophone wiemy już znacznie więcej. Okazuje się, że ma być to marka smartfonów dla graczy charakteryzująca się świetną specyfikacją i niską ceną. Te cechy będzie miał przynajmniej pierwszy ze smartfonów Pocophone F1, na temat którego wiemy już całkiem sporo.

Bardzo możliwe, że urządzenia trafi wyłącznie na rynki europejskie i zapewne kilka rynków azjatyckich. Ma zaoferować bardzo wysoką wydajność. Pod maską najprawdopodobniej znajdzie się topowy układ od Qualcomm - Snapdragon 845, 6 GB pamięci RAM oraz 64 lub 128 GB miejsca na dane.

Smartfon został już przyłapany w AnTuTu, gdzie "wykręcił" ponad 285 tys. punktów. Taki wynik sprawi, że Pocophone F1 będzie jednym z najtańszych smartfonów z flagową specyfikacja.

W rumuńskim sklepie internetowym, do którego urządzenie zdążyło na chwilę trafić widniała cena 2000 leji, czyli dokładnie 500 dolarów. Roland Quandt z WinFuture podaje podobne kwoty - 420 lub 460 euro w zależności od ilości pamięci wbudowanej.

Poza tym Pocophone F1 ma nie wyróżniać się szczególnie z szeregu wielu podobnych smartfonów Xiaomi. Z wyglądu ma mocno przypominać Xiaomi Mi8, a więc obecnego flagowca Chińczyków. Dostanie jednak ekran o mniejszej przekątnej - 5,99 cala (2160 x 1080 pix z wycięciem).

Drobne różnice znajdą się jeszcze na tyle obudowy, gdzie Xiaomi ma umieścić podwójny aparat skierowany wertykalnie. Wraz z czytnikiem linii papilarnych ma znaleźć się na środku górnej części plecków, co potwierdzają pierwsze szkice z FCC.

Nie będzie jednak żadnych zdobień lub "ulepszeń"  często stosowanych w przypadku smartfonów dla graczy. Dla jednych będzie to wadą, dla innych zaletą. Dla Xiaomi to jednak oszczędność, dzięki której będzie mogło zaoferować niższą cenę.

Elementem charakterystycznym będzie za to system chłodzenia cieczą, dzięki któremu smartfon ma wytrzymać długotrwałe obciążenie w grach. Sporym plusem ma być też duża baterią - 4000 mAh z obsługą Quick Charge 3.0.

Niestety na razie nie mamy żadnych na temat obecności modułu NFC, gniazda słuchawkowego czy slotu na karty pamięci. Na nie musimy jeszcze poczekać. Podobnie jak na ogłoszenie daty premiery urządzenia.

---

Morawski: "Teraz rozwijamy się w tempie 5 proc., ale to jest nie do utrzymania. Choćby dlatego, że w Polsce zabraknie pracowników"

Więcej o: