IFA 2018: Huawei prezentuje głośnik AI z asystentem Alexa i wbudowanym... routerem. Są też inne nowości

Na berlińskie targi IFA 2018 - poza flagowym procesorem - Huawei przywiózł także dwa zupełnie nowe urządzenia - inteligentny głośnik i lokalizator. Zapowiedział także garść nowości związanych z Huawei'em P20 Pro.

Najbardziej wyczekiwaną nowością od Huawei na IFA 2018 był oczywiście flagowy procesor Kirin 980, który będzie napędzał najlepsze smartfony firmy. Nie jest to jednak jedyna nowość od chińskiej firmy.

Huawei AI Cube

Chwilę po prezentacji Kirina 980, w ramach jednej konferencji prasowej Huawei pochwalił się pierwszym inteligentnym głośnikiem w historii firmy. Konkretniej jest to połączenie routera LTE, "mocnego" głośnika i inteligentnego asystenta Alexa od Amazonu.

Router obsługuje łączność LTE kategorii 6 (do 300 Mb/s). Jest kompatybilny ze standardem WiFi 802.11ac, co oznacza wsparcie dla dwóch częstotliwości: 2,4 GHz i 5 GHz. Pozwala też przesyłać dane w sieci LAN z prędkością 1200 Mb/s.

Sercem głośnika AI Cube jest oczywiście Alexa. Ten sam inteligentny asystent, którego znajdziemy również w urządzeniach od firmy Amazon. Poza standardowymi odpowiedziami na dręczące nas pytania umożliwia też sterowanie różnorodnymi urządzeniami połączonymi w ramach Smart Home.

Huawei AI CubeHuawei AI Cube fot. Bartłomiej Pawlak, Berlin / Next.Gazeta.pl

Huawei chwali się też, że dzięki zastosowaniu technologii Huawei Histen, AI Cube zapewni bardzo wysoką jakość dźwięku i świetnie sprawdzi się w roli mobilnego głośnika.

Jakości dźwięku nie miałem możliwości na razie możliwości przetestować, jednak sam głośnik wydaje się dość spory, co może nieco utrudniać zabieranie go np. w podróż. Pamiętajmy jednak, że jest to dopiero pierwsza generacja tego sprzętu.

Huawei Locator

Poza inteligentnym głośnikiem, Huawei pokazał również lokalizator - Huawei Locator. To niewielkich rozmiarów urządzenie, które ma przydać się do "namierzenia" zwierząt domowych, dzieci, bagaży czy pojazdów.

Huawei LocatorHuawei Locator fot. Bartłomiej Pawlak, Berlin / Next.Gazeta.pl

Lokalizator potrafi określić swoje położenie z dokładnością do 5 metrów. Wykorzystuje w tym celu systemy GPS, GLONASS, Galileo i Beidou. Urządzenie dostało wodoszczelną obudowę (certyfikat IP68), a jego bateria ma wystarczyć na 15 dni pracy.

Huawei P20 Pro w czterech nowych wersjach

Huawei zapowiedział także wprowadzenie do sprzedaży czterech nowych wersji Huawei'a P20 Pro. To dwa nowe warianty kolorystyczne szklanych obudów: Morpho Aurora i Pearl White oraz dwie skórzane obudowy w kolorach brązowym i czarnym.

Nowe warianty Huawei P20 ProNowe warianty Huawei P20 Pro fot. Bartłomiej Pawlak, Berlin / Next.Gazeta.pl

Nowe wersje P20 Pro będą dostępne w sprzedaży w takiej samej cenie, jak dotychczasowe.

---

Co łączy iPoda z filmem "2001: Odyseja Kosmiczna"?

Więcej o: