IFA 2018: BlackBerry prezentuje Key2 LE. To nowy, tańszy smartfon kanadyjskiej marki

Fani kanadyjskiej marki, którzy nie chcą kupować kosztownego flagowca dostaną nową, znacznie tańszą propozycję do rozważenia. BlackBerry pochwaliło się właśnie nowym średniakiem z fizyczną klawiaturą, czytnikiem linii papilarnych i ekranem 4,5 cala.

TCL Communication zabrało na targi IFA w Berlinie nowego średniaka z logo BlackBerry na obudowie. Mowa o BlackBerry Key2 LE, tańszej i nieco uboższej wersji znanego już wcześniej modelu Key2.

Przednia część telefonu to ekran o przekątnej 4,5 cala (proporcje 3:2) i rozdzielczości Full HD oraz fizyczna klawiatura, dobrze znana miłośnikom smartfonów z jeżyną na obudowie.

BlackBerry Key2 LEBlackBerry Key2 LE fot. Bartłomiej Pawlak, Berlin / Next.Gazeta.pl

W przycisku spacji, podobnie jak w innych modelach został ukryty czytnik linii papilarnych (bez gładzika), a na krawędzi, poza standardowymi przyciskami głośności i power mamy też dodatkowy przycisk, który odpowiada za szybkie uruchamianie Asystenta Google lub Google Lens.

Do każdego z przycisków pod ekranem można też dowolnie przypisywać dowolne aplikacje. Ta funkcja ma przyspieszyć otwieranie często używanych programów.

BlackBerry Key2 LEBlackBerry Key2 LE fot. Bartłomiej Pawlak, Berlin / Next.Gazeta.pl

Ramka telefonu została wykonana z dobrej jakości plastiku, a plecki z charakterystycznego dla BlackBerry gumowego materiału. Smartfon nie wyślizguje się z dłoni i używa się go bardzo przyjemnie. O ile oczywiście możecie pogodzić się z obecnością fizycznej klawiatury.

Specyfikacja urządzenia to przede wszystkim stosunkowo wydajny Snapdragon 636 z 4 GB pamięci RAM i 32 lub 64 GB miejsca na dane. Nie zabrakło również slotu dla kart MicroSD, obsługi Dual SIM, modułu NFC do płatności zbliżeniowych i gniazda USB typu C.

BlackBerry Key2 LEBlackBerry Key2 LE fot. Bartłomiej Pawlak, Berlin / Next.Gazeta.pl

Znalazło się też miejsce dla baterii o pojemności 3000 mAh, która przy ekranie o przekątnej 4,5 cala powinna wytrzymać odpowiednio długo z dala od ładowarki. Mamy też podwójny aparat z matrycami o rozdzielczości 13 i 5 Mpix.

Sprzęt ma kosztować 399 lub 429 euro w zależności od pojemności pamięci wbudowanej. Po przeliczeniu daje to odpowiednio 1720 i 1850 zł.

---

Co łączy iPoda z filmem "2001: Odyseja Kosmiczna"?

Więcej o: