Facebook pomoże znaleźć pracodawcę lub pracownika. Gigant startuje z nową usługą w Polsce

Facebook wprowadza w Polsce usługę, która pozwoli znaleźć pracę lub pracownika. Portal zdecydował się uregulować internetowe ogłoszenia, a przy okazji nieco na tym zarobić.

W największym portalu społecznościowym świata od dawna istnieją setki grup skupiających dziesiątki tysięcy osób szukających zatrudnienia. Facebook najwyraźniej zauważył potrzebny użytkowników i postanowił uregulować całe zamieszanie związane ze znalezieniem odpowiedniej oferty na portalu.

Wprowadza w Polsce zupełnie nową usługę, która pomoże skontaktować ze sobą odpowiedniego kandydata i rekrutera. Usługa, która na początku roku trafiła do USA teraz jest już oficjalnie dostępna w Polsce.

Facebook pracaFacebook praca fot. screen

Jak wygląda szukanie pracy na Facebooku? Na początek trzeba wejść w "Oferty pracy" i zdradzić kilka informacji na temat szukanego stanowiska.

Oczywiście wymagane jest określenie branży, lokalizacji i rodzaju zatrudnienia. Do wyboru mamy pełny lub niepełny etat, staż, wolontariat i umowa.

Następnie przechodzimy do tablicy z ogłoszeniami od pracodawców z wybranej lokalizacji. Po znalezieniu interesującej nas oferty wystarczy zgłosić kandydaturę.

Facebook sam uzupełni formularz aplikacyjny wykorzystując dane z profilu. Warto zatem przejrzeć wcześniej zapisane informacje o sobie w społecznościówce. W razie potrzeby można podmienić dane przed wysłaniem aplikacji do potencjalnego pracodawcy. Zarówno firma, jak i kandydat nie zapłacą za korzystanie z Ofert pracy.

Oczywiście Facebook nie zamierza przegapić okazji do dodatkowego zarobku. Pracodawcy będą mogli promować swoje oferty pracy, tak aby dotarły do jak największej grupy osób. Podobnie jak ma to miejsce z postami sponsorowanymi, taka opcja będzie już płatna.

Czytaj też: Teraz pracę znajdziesz nawet na Messengerze. Polski startup stworzył specjalnego bota

---

Co łączy iPoda z filmem "2001: Odyseja Kosmiczna"?

Więcej o: