Office 2019 już dostępny. To mógł być ostatni taki pakiet Microsoftu

Office 2019 jest już dostępny. Microsoft zdecydował się opublikować pakiet "w wersji zapoznawczej dla firm". Najważniejsze nie są jednak nowe funkcje, a różnice pomiędzy Office 2019 a innymi pakietami.

Firmy mogą już testować

Microsoft udostępnił pakiet Office 2019 na Windows i MacOS. Na tę chwilę jedynie firmom i to - jak określa spółka w swoim komunikacie - "w wersji zapoznawczej". Pakiet w tej chwili można testować. W ostatecznej wersji ma zostać udostępniony "w późniejszym terminie tego roku". Również dla klientów indywidualnych.

W skład Office'a wchodzą następujące aplikacje: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Publisher, Access, Project i Visio.

Tylko dla użytkowników Windows 10

Użytkownicy Windows muszą pamiętać o tym, że Office 2019 - w odróżnieniu od Office'a 2016 - jest dostępny tylko na Windows 10. Korzystanie z niego na systemie Windows 7 i 8.1 wymaga wykupienia usługi Office 365 Plus.

Będzie kolejna "wieczysta" wersja Office

Office 2019 pod wieloma względami różni się od pakietu 2016, aplikację w końcu rozwijano przez trzy lata. Dla wielu konsumentów znaczenie może mieć jednak co innego. Office 2019 jest bowiem "wieczystą" wersją pakietu biurowego. Trafią do niej jedynie aktualizacje związane z bezpieczeństwem. Nowe funkcje pojawiać się tylko w pakiecie online - Office 365. Dostępnym w abonamencie.

Czytaj też: Masz tę wersję Office'a? Microsoft właśnie kończy dla niej wsparcie

Na szczęście Microsoft potwierdził, że Office 2019 nie jest ostatnią wieczystą wersją pakietu. Oznacza to, że konsumenci  - wbrew pojawiającym się obawom - nie są "skazani" na wersję abonamentową.

Większość z naszych innowacji wspieranych przez chmurę obejmuje pakiet Office 365 oraz Microsoft 365. Jednak rozumiemy, że niektórzy klienci nie mogą przejść do korzystania z chmury w najbliższym czasie. Chcemy wspierać wszystkich naszych klientów w procesie przechodzenia do chmury, ale w tempie, jakie im odpowiada.

- wyjaśnia firma.

Microsoftowi oczywiście zależy na tym, by użytkownicy przeszli jednak na abonamentową wersję Office'a. Dlatego też to do użytkowników wersji online trafiać będą nowe funkcje.

***

Budimex: Pracowników z Ukrainy wystarczy, jeżeli wszyscy do nas przyjadą. W branży budowlanej brakuje 100 tys. osób

Więcej o:
Komentarze (44)
Office 2019 już dostępny dla niektórych firm. Do konsumentów trafi jeszcze w tym roku
Zaloguj się
 • swiroslaw_klamczynski

  Oceniono 15 razy 13

  Od 18 lat używam office 2000 i hula bez problemu i śmiesznego abonamentu.

 • xav_w

  Oceniono 31 razy 13

  Jak mnie zmuszą do abonamentu to ja się zmuszę do przejścia na OpenOffice albo coś podobnego.

 • jami88

  Oceniono 9 razy 5

  Korzystam od dawna i LibreOffice.
  Podstawowym powodem jest utrzymywanie w nim TRADYCYJNEGO interfejsu użytkownika.
  Chcę po prostu pracować, a nie uczyć się nowych sposobów przedstawiania tych samych funkcji.

 • observen

  Oceniono 3 razy 3

  Prawda jest taka, że firmy kupią bo muszą kupić. Ale jest rynek setek tysięcy małych firm, dla których kwota 900 netto, jest zaporowa!!!! Wersja z Accessem może więcej kosztować, bo tak sobie wymyślili. Ale Excel Word, PPoint, w pakiecie powinno kosztować 300 netto. Każda nowa wersja 300 netto. Nie więcej, wówczas, każdy by kupił.

 • fagusp

  Oceniono 12 razy 2

  Korzystam z Office 2007 w pracy i Office 2010 w domu. Jakimś cudem obie te wersje jeszcze działają. Na wytłumaczenie tego niepojącego stanu rzeczy mam dwie hipotezy:
  Pierwsza - że to efekt wyłączenia aktualizacji więc pomimo starań pracowników Microsoftu nie da się ich popsuć
  Druga ( w sumie uzupełniająca pierwszą) - że w M$ nie przewidziano masowego wyłączania usługi aktualizacji przez posiadaczy starszych wersji Office - i zbyt późno podjęto pracę nad nowym formatem plików Excela i Worda (nazwijmy je roboczo .xlsZ i .docZ).

 • sacc77

  Oceniono 17 razy 1

  Do tępych lbów w Redmond zaczyna docierac, ze ludzie w dudzie maja abonament i jezeli będa musieli to zostana przystarych wersjach softu.

 • jurekwy

  0

  Za grosze kupiłem i aktywowałem Office 2016. Idiotyczne abonamenty, czy kupno za kilkaset złotych aplikacji, którą wykorzystuję w 3% jest po prostu bez sensu i wyrzucaniem pieniędzy. Póki co utrzymuję te aplikacje ze względu na zgodność z masą dokumentów stworzonych wcześniej. Kolejne zmiany to udziwnianie interfejsu a nie poprawa funkcjonalności. Office 2000 z prostym rozwijanym menu zastąpiono wstążkami (2007, 2013, 2016) i przebajerowano. Po co?

 • zbirone

  Oceniono 13 razy -1

  trzeba chyba upaść na łeb by darmowy elegancki Libre Office zastąpić jakimś barachłem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX