Office 2019 już dostępny. To mógł być ostatni taki pakiet Microsoftu

Office 2019 jest już dostępny. Microsoft zdecydował się opublikować pakiet "w wersji zapoznawczej dla firm". Najważniejsze nie są jednak nowe funkcje, a różnice pomiędzy Office 2019 a innymi pakietami.

Firmy mogą już testować

Microsoft udostępnił pakiet Office 2019 na Windows i MacOS. Na tę chwilę jedynie firmom i to - jak określa spółka w swoim komunikacie - "w wersji zapoznawczej". Pakiet w tej chwili można testować. W ostatecznej wersji ma zostać udostępniony "w późniejszym terminie tego roku". Również dla klientów indywidualnych.

W skład Office'a wchodzą następujące aplikacje: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Publisher, Access, Project i Visio.

Tylko dla użytkowników Windows 10

Użytkownicy Windows muszą pamiętać o tym, że Office 2019 - w odróżnieniu od Office'a 2016 - jest dostępny tylko na Windows 10. Korzystanie z niego na systemie Windows 7 i 8.1 wymaga wykupienia usługi Office 365 Plus.

Będzie kolejna "wieczysta" wersja Office

Office 2019 pod wieloma względami różni się od pakietu 2016, aplikację w końcu rozwijano przez trzy lata. Dla wielu konsumentów znaczenie może mieć jednak co innego. Office 2019 jest bowiem "wieczystą" wersją pakietu biurowego. Trafią do niej jedynie aktualizacje związane z bezpieczeństwem. Nowe funkcje pojawiać się tylko w pakiecie online - Office 365. Dostępnym w abonamencie.

Czytaj też: Masz tę wersję Office'a? Microsoft właśnie kończy dla niej wsparcie

Na szczęście Microsoft potwierdził, że Office 2019 nie jest ostatnią wieczystą wersją pakietu. Oznacza to, że konsumenci  - wbrew pojawiającym się obawom - nie są "skazani" na wersję abonamentową.

Większość z naszych innowacji wspieranych przez chmurę obejmuje pakiet Office 365 oraz Microsoft 365. Jednak rozumiemy, że niektórzy klienci nie mogą przejść do korzystania z chmury w najbliższym czasie. Chcemy wspierać wszystkich naszych klientów w procesie przechodzenia do chmury, ale w tempie, jakie im odpowiada.

- wyjaśnia firma.

Microsoftowi oczywiście zależy na tym, by użytkownicy przeszli jednak na abonamentową wersję Office'a. Dlatego też to do użytkowników wersji online trafiać będą nowe funkcje.

***

Budimex: Pracowników z Ukrainy wystarczy, jeżeli wszyscy do nas przyjadą. W branży budowlanej brakuje 100 tys. osób

Więcej o: