Google udostępnił hollywoodzkie filmy na YouTubie. Za darmo i legalnie

Google wprowadził właśnie do oferty YouTube'a pełnometrażowe hollywoodzkie produkcje. Użytkownicy mogą odtworzyć je zupełnie za darmo godząc się na obejrzenie kilku reklam. Usługa wystartowała na razie w USA.

To nie pierwszy raz, kiedy Google oferuje pełnometrażowe filmy w internecie. Gigant już wcześniej udostępniał je przez wypożyczalnię Filmy Google Play i sam serwis YouTube. Każe jednak płacić za obejrzenie każdego filmu z osobna, co przy oglądaniu kilku tytułów miesięcznie staje się już nieopłacalne.

Najwyraźniej Google chce nieco mocniej powalczyć z internetowymi wypożyczalniami filmów, takimi jak Netflix. Gigant udostępnił właśnie na YouTubie wiele filmów, w tym hollywoodzkie klasyki, za których obejrzenie nie będzie pobierał żadnej opłaty.

Do obecnych już na YouTubie płatnych filmów dołączyły darmowe pozycje (oznaczone dopiskiem “Free to watch”). Bez ponoszenia kosztów użytkownicy mogą odtworzyć tytuły takie, jak "Legalna blondynka", "Terminator", "Rocky" czy "Hakerzy".

W zamian za darmowy dostęp trzeba jednak pogodzić się z koniecznością oglądania reklam. Spoty pojawiają się zarówno przed, jak i w trakcie odtwarzania wideo. Co jakiś czas można zobaczyć też wyskakujące banery reklamowe.

Baza darmowych filmów na razie nie imponuje i liczy zaledwie kilkadziesiąt pozycji. Można spodziewać się jednak, że z czasem YouTube będzie wprowadzał kolejne tytuły.

Niestety usługa jest na tę chwilę dostępna wyłącznie na rynku amerykańskim. Google nie zdradza czy zamierza kiedykolwiek rozszerzyć ją na inne kraje świata. Jeśli jednak spodoba się użytkownikom w USA, firma zapewne postara się wprowadzić ją również w Europie.

Czytaj też: Netflix w Polsce jest bardzo drogi. Płacimy 3 razy więcej niż Japończycy

Więcej o: