Showmax wycofuje się z Polski. Filmy i seriale dostępne tylko do końca stycznia

Showmax, platforma emitująca m.in. słynne "Ucho Prezesa", wycofuje się z Polski. Decyzja wydaje się dość zaskakująca - nic jej nie zapowiadało.

Showmax, jedna z kilku najważniejszych platform VOD dostępnych w Polsce, opuszcza nasz rynek. Platforma, która pozwalała na oglądanie "Ucha Prezesa" czy "Saturday Night Live", będzie dostępna jeszcze tylko przez kilka tygodni.

31 stycznia 2019 r. Showmax wycofuje się z Polski, a usługa przestanie być dostępna. Jest to następstwem strategicznej wizji właściciela Showmax - Naspers Group, o wycofaniu się z działalności w sektorze rozrywki wideo prowadzonej w ramach MultiChoiceGroup, do której włączony został Showmax.

- czytamy w oświadczeniu. 

Decyzja właścicieli Showmax jest o tyle zaskakująca, że platforma miała dobre wyniki.

Pomimo dobrych wyników i popularności serwisu, dalszy rozwój Showmax Polska, jako jedynej firmy działającej w obszarze wideo poza Afryką, nie mieści się w ramach przyjętej strategii zarówno MCG, która koncentruje się na kontynencie afrykańskim, jak i Naspersa. Showmax Africa nadal będzie działać jako część MultiChoiceGroup

- informuje Magdalena Marzec odpowiedzialna za komunikację w polskim Showmax.

Serwis wystartował na początku zeszłego roku. Miesięczny abonament za korzystanie z usługi to 19,90 zł. Jeszcze w połowie roku platforma nawiązała współpracę z siecią Play, dzięki której część klientów mogła cieszyć się dostępem do serwisu przez okres 12 miesięcy. Decyzja o wycofaniu się z Polski musiała być więc dość nagła. 

Jako pierwsze o sprawie informowały Wirtualne Media. 

Więcej o: