Koniec z niebezpiecznymi wyzwaniami na YouTube. Serwis będzie je blokował

Bartłomiej Pawlak
YouTube ogłosił właśnie zmiany w swoim regulaminie. Zabronił twórcom publikowania filmów, które pokazują niebezpieczne zachowania. Ma to uchronić ludzi przed popularnymi w sieci niebezpiecznymi wyzwaniami, np. prowadzeniem samochodu z zawiązanymi oczami.

Czasami ciężko nawet uwierzyć, na jak głupie pomysły potrafią wpaść niektórzy użytkownicy internetu. Ostatnio dużą popularność zyskują w sieci z pozoru niewinne wyzwania (ang. challenge), które mogą przerodzić się w śmiertelne niebezpieczeństwo. Im głupsze, tym chętniej oglądane później na YouTube.

YouTube zablokuje głupie wyzwania i żarty

Serwis postanowił jednak "pomyśleć za" internautów i uchronić innych użytkowników sieci przed niebezpiecznymi zadaniami. Zmienił regulamin, zakazując w nim publikowania podobnych treści, aby nie "inspirować" innych do robienia podobnych wyczynów.

Od teraz filmy zawierające niebezpieczne wyzwania lub tzw. "pranki" (żarty robione innym) będą blokowane. YouTube w dziale wsparcia określa dokładnie co można, a czego nie można publikować na platformie.

Przypomina też, że autorzy będą dostawać ostrzeżenia, jeśli w miniaturkach do ich filmów będą znajdowały się treści łamiące zasady YouTube'a. Trzy takie upomnienia w ciągu trzech miesięcy będą skutkowały całkowitym skasowaniem konta.

Zaczyna się niewinnie, kończy w szpitalu

Decyzja YouTube'a jest pokłosiem niezwykle popularnego ostatnio "Bird Box challenge", wyzwania inspirowanego filmem Netfliksa "Nie otwieraj oczu" (ang. "Bird Box"). Zadanie polega na wykonywaniu pewnych czynności z zawiązanymi oczami, podobnie jak miało to miejsce w filmie.

Przed braniem udziału w Bird Box challenge ostrzegał nawet sam Netflix:

Niektórzy internauci szybko przekroczyli wszelkie granice. Kilka dni temu 17-latka w Utah w USA prowadziła samochód z zawiązanymi oczami. Lokalna policja napisała później na Twitterze, że "efekt był łatwy do przewidzenia". Cudem nikt nie zginął.

Bezmyślne wyzwania, takie jak Bird Box challenge nie po raz pierwszy zalewają YouTube'a. Wcześniej również popularne w sieci były filmy, na których ich autorzy dokonywali samookaleczeń lub połykali kapsułki do prania.

Więcej o:
Komentarze (33)
YouTube będzie blokował filmy z Bird Box challenge. Serwis będzie je blokował
Zaloguj się
 • anders76

  Oceniono 20 razy 14

  Plabeta jest przeludniona, kazda metoda depopulacji powinna byc dozwolona.
  Poza tym mozna zrobic duzo dobrego, np. seks z zakrytymi oczyma dal by szanse pewnej milosniczce salatek., ale wtedy caly parlament musial by tez oczy zaslonic.

 • chmee_the_orc

  Oceniono 7 razy 7

  Darwinizm w najczystszej postaci.

 • stachud

  Oceniono 8 razy 6

  Przecież youtube to nie cały świat. Wystraczy założyć swoj serwis. Pomysł na biznes już jest.

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 5 razy 3

  To kiedy YouTube zablokuje konto Netflixa?

 • candlekeep

  Oceniono 1 raz 1

  Czemu blokować takie wyzwania? Przecież to nie treści w internecie łamią prawo, tylko ludzie, którzy wyłączają mózg, żeby się popisać. Przykładna kara za naruszenie przepisów i narażenie innych na niebezpieczeństwo powinna skutecznie włączyć myślenie u tych, którzy sami tego nie potrafią zrobić.

 • arwena2010

  Oceniono 1 raz 1

  połowa amerykanów ma IQ niższe od 100, w Polsce pewnie wynik tez jest podobny.Więc co się dziwić że debilom podoba sie to co rozumieją

 • xynat

  Oceniono 1 raz 1

  Karol Darwin powinien mieć pomnik w każdym mieście na świecie.

 • sebastan

  0

  Nie myślałem, że dożyję tak debilnych czasów. Serwis z "filmikami" jest popularny i pokazuje ludzi jeżdżących z związanymi oczami. A wszystko inspirowane nudnym i słabym filmem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX