Torby i plecaki na laptopa - jakie wybrać? Polecamy najlepsze modele

Bezpieczne transportowanie laptopa jest niemożliwe bez odpowiedniego pokrowca. Podpowiadamy jak wybrać najlepszą torbę lub plecak, które uchronią nas sprzęt przed uszkodzeniem.

Plecak czy torba? 

Zanim zaczniemy szukać pokrowca, powinniśmy zdecydować czy chcemy wyposażyć się w plecak, czy w torbę. Każdy z nas ma swoje indywidualne upodobania i potrzeby, dlatego warto zastanowić się nad tym, która z tych dwóch rzeczy lepiej sprawdzi się w naszym wypadku.

Plecak na laptopa

Na plecak decydują się zazwyczaj osoby, które na pierwszym miejscu stawiają przede wszystkim wygodę. Jeśli często przemieszczasz się rowerem, wożąc ze sobą laptopa, to torba nie będzie w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem. Plecak sprawdzi się jednak nie tylko u osób, którym zależy na jak najlepszej mobilności - jest on także znakomitym wyjściem w sytuacji, kiedy musimy spakować wiele dodatkowych rzeczy, a nie chcemy nosić ze sobą kilku osobnych pakunków. Niestety dużym minusem plecaka na laptopa jest to, że trudniej jest go dopasować do wielkości komputera.

Plecak na laptopaPlecak na laptopa Fot. shutterstock

Torba na laptopa

Torba na laptopa sprawdzi się w bardziej formalnych sytuacjach, kiedy nie możemy sobie pozwolić na dobór akcesoriów odbiegających od biznesowych stylizacji. W połączeniu z koszulą czy eleganckim garniturem plecak nie będzie wyglądał najlepiej. Decydując się na torbę musimy jednak pamiętać, że pomimo dodatkowych przegródek, które znajdziemy w większości modeli, nie schowamy do niej zbyt wielu rzeczy. Poza tym, jeśli nasz laptop jest ciężki, to noszenie go w torbie na ramię może nie być zbyt wygodne i komfortowe. 

Torba na laptopaTorba na laptopa Fot. shutterstock

Na co zwrócić uwagę?

  • rozmiar - torbę lub plecak na laptopa należy dobierać pod kątem rozmiaru naszego komputera, dzięki czemu zapewnimy mu odpowiednią stabilizację. Na rynku znajdziemy wiele najróżniejszych pokrowców dopasowanych do wielkości każdego sprzętu.
  • waga - jeśli posiadamy ciężkiego laptopa, warto zwrócić uwagę także na wagę torby, tak by nie dokładać sobie kolejnych nadprogramowych kilogramów. Modele ze skóry są zazwyczaj cięższe od tych poliestrowych, dlatego warto przyjrzeć się materiałowi, z którego torba jest wykonana.
  • zabezpieczenia - podstawową funkcją, którą powinien spełniać pokrowiec na laptopa jest zapewnienie bezpieczeństwa naszemu sprzętowi. Wybierając torbę, zdecyduj się na usztywniany model (najlepiej wyposażony w dużą ilość pianki), który ochroni twój komputer przed uszkodzeniami. 
  • dodatkowe kieszenie i przegródki - dodatkowe miejsce na przechowywanie to dla większości bardzo istotna kwestia. Duża liczba kieszeni i przegródek nie tylko ułatwi nam organizację, ale uchroni naszego laptopa przed zarysowaniami i uszkodzeniem.

Kolaż / Torby na laptopa / Materiały partnerówKolaż / Torby na laptopa / Materiały partnerów fot. Shutterstock

Więcej o: