Huawei P30 Pro najlepszym smartfonem do zdjęć. Pokonał Galaxy S10+ w DxOMark

Bartłomiej Pawlak
Specjaliści z DxOMark wzięli pod lupę najnowszego flagowca Huawei P30 Pro. Wyniki nie powinny być dużym zaskoczeniem. P30 Pro został uznany za smartfon z najlepszym aparatem na rynku. Pokonał m.in. Galaxy S10+ i Mate'a 20 Pro.
Zobacz wideo

Huawei wzbudził ogromne nadzieje po udanych fotograficznych modelach P20 Pro i Mate 20 Pro. Na szczęście chiński producent nie zawiódł. Nasze pierwsze testy potwierdziły, że poczwórny aparat fotograficzny w Huawei P30 Pro daje imponujące wręcz rezultaty. Radzi sobie świetnie szczególnie w trudnych warunkach oświetleniowych i ma rewelacyjny peryskopowy teleobiektyw.

Spostrzeżenia te potwierdzają teraz specjaliści z DxOMark, firmy zajmującej się testami aparatów w smartfonach. Nowy flagowiec Huawei został przez nich dokładnie przebadany i oceniony na 112 punktów.

Huawei P30 ProHuawei P30 Pro fot. Bartłomiej Pawlak, Sztokholm / Next.Gazeta.pl

To oczywiście nowy najlepszy wynik w rankingu "mobile" DxOMark. Huawei P30 Pro wyprzedził m.in. flagowego Samsunga Galaxy S10+ czy poprzedni świetny smartfon chińczyków - Mate 20 Pro.

Recenzenci docenili przede wszystkim jakość zdjęć Huaweia P30 Pro. Za możliwości fotograficzne smartfon otrzymał 119 punktów. Dotychczas najwyższym wynikiem (114 pkt) mogły pochwalić się ex aequo Samsung Galaxy S10+, Huawei Mate 20 Pro i Huawei P20 Pro.

Ranking smartfonów w DxOMarkRanking smartfonów w DxOMark fot. screen / DxOMark

Wśród głównych zalet aparatu w P30 Pro DxOMark wymienia dobrze działający autofocus, świetnie dobieraną ekspozycję "aż do ekstremalnie niskich poziomów naświetlenia" i sztuczną inteligencję, która świetnie radzi sobie z dobieraniem odpowiednich paramentów do konkretnego motywu zdjęcia.

Zdaniem specjalistów Huawei "ponownie znalazł dobrą równowagę pomiędzy szczegółowością a szumem cyfrowym" na zdjęciach. Zachwycają się także szczegółowością zdjęć i świetnym "zoomem" optycznym i hybrydowym. Narzekają z kolei na niezbyt nasycone kolory, mały kontrast i pojawiające się czasem artefakty.

Huawei P30 Pro w DxOMarkHuawei P30 Pro w DxOMark fot. screen / DxOMark

Nieco gorzej oceniony został tryb wideo w P30 Pro. DxOMark przyznał tu notę 97 punktów. To dokładnie tyle samo, ile dostał Samsung Galaxy S10+ czy Huawei Mate 20 Pro. Jednocześnie mniej niż Xiaomi Mi9 (99 pkt) i Huawei P20 Pro (98 pkt).

Nie najlepiej P30 Pro poradził sobie też w rankingu zdjęć selfie. Tutaj nota wyniosła 89 punktów, co pozwoliło na zajęcie czwartego miejsca. Lepszy był Galaxy S10+ (96 pkt) oraz Google Pixel 3 i Galaxy Note 9 (92 pkt).

Zobacz wideo
Więcej o: