Łatwe 4 proc. na koncie oszczędnościowym w Citi Handlowym. Do zgarnięcia ponad 100 zł "na rękę"

Poszukujesz atrakcyjnego miejsca na bezpieczne ulokowanie swoich oszczędności? Być może ta promocja będzie dla Ciebie. W banku Citi Handlowy można otrzymać oprocentowanie 4 proc. na koncie oszczędnościowym, przy spełnieniu dosyć łatwych warunków.

Jak otrzymać oprocentowanie 4 proc. na koncie oszczędnościowym w Citi Handlowym i zarobić nawet ok. 108 zł „na rękę” w cztery miesiące? Oto warunki promocji.

1. Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza na stronie internetowej promocji. https://www.citibankonline.pl/formularz/konta/citi-priority/konto-internetowe-SAV/ Musisz tam wpisać wyłącznie swoje imię, nazwisko, PESEL, e-mail i numer telefonu. Będzie to pierwszy krok do otwarcia konta internetowego Citi Priority.

2. Potem poczekaj na telefon od konsultanta banku. Nie powinno trwać to długo. Konsultant przeprowadzi Cię przez proces otwierania rachunku. W jego trakcie kluczowe jest – o czym z pewnością zostaniesz poinformowany – aby wyrazić zgody marketingowe. To warunek promocji!

Ważne! Konto należy założyć do 27 czerwca br.

3. Co po otwarciu konta internetowego Citi Priority? Najpóźniej do końca drugiego miesiąca (czyli np. do końca czerwca, jeśli konto internetowe Citi Priority założyłeś w maju) załóż również Konto Oszczędnościowe w PLN. Możesz to zrobić np. w systemie bankowości internetowej.

4. Przez cztery kolejne miesiące (czyli np. od lipca do października włącznie – jeśli Konto Oszczędnościowe otworzyłeś w czerwcu) na Twoje konto internetowe Citi Priority musi trafiać przelew w wysokości min. 2 tys. zł – z tytułu np. wynagrodzenia za pracę albo emerytury. 

Tyle! Za każdy miesiąc, w którym warunek wpływów na konto internetowe Citi Priority zostanie spełniony, środki do 10 tys. zł na Koncie Oszczędnościowym w PLN będą oprocentowane na poziomie 4 proc. I tak przez cztery pierwsze miesiące posiadania Konta Oszczędnościowego w PLN.

Jak łatwo można policzyć, każdy miesiąc, w którym 10 tys. zł będzie procentowało w tempie 4 proc. w skali roku, będzie oznaczał ok. 33,3 zł odsetek brutto. To daje 27 zł „na rękę”, po uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych. Przez cztery miesiące można zarobić więc nawet 108 zł.

Czy 4 proc. to dużo?

4 proc. na koncie oszczędnościowym to najlepsze obecnie oprocentowanie na rynku. Również – żaden bank w Polsce nie ma teraz w ofercie lokaty na wyższy procent. Średnie oprocentowanie depozytów na rynku to dziś niewiele ponad 1 proc. Te wszystkie porównania pokazują, że oferta Citi Handlowego to łakomy kąsek dla osób, które chcą dobrze zarabiać na swoich oszczędnościach, nie podejmując przy tym ryzyka.

Warto pamiętać, że oprocentowanie 4 proc. na Koncie Oszczędnościowym w PLN obowiązuje przez cztery miesiące, a także maksymalnie dla kwoty 10 tys. zł. To oznacza, że nadwyżki ponad 10 tys. zł w okresie promocji, a także wszystkie środki po jej upływie, będą oprocentowane na standardowych warunkach. A te dziś dla posiadacza konta internetowego Citi Priority oznaczają 0,8 proc. do kwoty 15 tys. zł lub wyższej (w zależności od poziomu oszczędności klienta w Citi Handlowym).

Dla kogo to nie jest promocja?

Ważne – jeśli w 2017 r. albo później miałeś w banku Citi Handlowy konto osobiste albo oszczędnościowe (nawet jeśli byłeś tylko współposiadaczem) lub byłeś pełnomocnikiem do konta, to nie możesz wziąć udziału w promocji.

Jeśli natomiast nigdy nie miałeś w Citi rachunku osobistego lub oszczędnościowego, albo miałeś, ale zamknąłeś je najpóźniej pod koniec 2016 r. - PROMOCJA JEST DLA CIEBIE.

Konto internetowe Citi Priority – warto?

Bardzo atrakcyjne, najlepsze na rynku oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, to oczywiście kusząca sprawa. Niemniej przynajmniej przez okres podwyższonego oprocentowania konieczne jest posiadanie także rachunku osobistego Citi Priority. A, jak wiadomo, utrzymanie rachunków osobistych nie zawsze jest darmowe. Jak jest w tym przypadku?

Przynajmniej do końca czerwca 2021 r. opłata miesięczna za prowadzenie konta wynosi bezwarunkowe 0 zł. W tym czasie na pewno nic nie zapłaci się także za kartę debetową do konta, a także za nawet trzy przelewy natychmiastowe (w złotych) poprzez system bankowości internetowej.

Zgodnie z tabelą opłat i prowizji dla konta internetowego Citi Priority, darmowe są także m.in. wszelkie przelewy czy zlecenia stałe w złotych zrealizowane przez internet czy mobilnie, a także wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów na całym świecie. 0 zł kosztuje także prowadzenie rachunków walutowych, w ramach których można m.in. natychmiastowo podłączać kartę „wielowalutową” i płacić w danej walucie bez kosztów przewalutowania.

W miarę możliwości warto wszystkie najważniejsze operacje wykonywać kanałami internetowymi i mobilnymi. Obsługa w oddziale oraz w usłudze bankowości telefonicznej CitiPhone jest bowiem droga. Przykładowo, realizacja przelewów (w oddziale lub poprzez CitiPhone) albo wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale kosztują aż 20 zł.

Więcej o: