Samsung Galaxy Fold opóźniony. Ale wiemy, kiedy składany Huawei Mate X pojawi się w sklepach

Bartłomiej Pawlak
Problemy, z jakimi zmaga się Samsung w Galaxy Fold, to dla Huawei spora szansa. Ich model Huawei Mate X może być pierwszym składanym smartfonem dostępnym w sprzedaży. Chiński producent zapowiedział właśnie, że premiera rewolucyjnego telefonu odbędzie się w lipcu.

Koreańczycy mocno starali się, aby to Samsung Galaxy Fold był pierwszym dostępnym w sprzedaży składanym smartfonem. Jeszcze niedawno Samsung miał w planach wypuszczenie Folda do wielu krajów już w maju. Ostatnie problemy sprawiły jednak, że to Huawei Mate X może być pierwszym rewolucyjnym smartfonem na rynku.

Powodem zamieszania są ogromne problemy z ekranami, jakie spotkały urządzenie Samsunga. Gwoli przypomnienia, po przekazaniu egzemplarzy testowych do recenzentów z USA, sieć zalały zdjęcia zniszczonych "składaków" Samsunga. Kilka dni temu Koreańczycy przyznali, że faktycznie muszą dopracować urządzenie i odwołali premiery smartfonu na całym świecie.

Samsung Galaxy FoldSamsung Galaxy Fold fot. Samsung

Samsung obiecał, że poda datę premiery Galaxy Fold w ciągu kilku najbliższych tygodni. Tymczasem już w czerwcu miał pojawić się największy konkurent Folda - Huawei Mate X. Teraz na swojej globalnej konferencji dla analityków Huawei zapowiedział, że premiera ich składanego smartfona będzie miała miejsce w lipcu tego roku.

Wszystko wskazuje bowiem na to, że Huawei stosując inną metodę składania ekranu (na zewnątrz, a nie do wewnątrz) nieco lepiej przygotował swój produkt. Chińczycy pokazali go pod koniec lutego w Barcelonie, a zaledwie tydzień później mieliśmy okazję wziąć go ręki i wstępnie się z nim zapoznać. I wyglądało na to, że Mate X jest już dopracowany.

Składany smartfon Huawei Mate XSkładany smartfon Huawei Mate X fot. Bartłomiej Pawlak

Lipiec to o miesiąc później niż się spodziewano, jednak i tak może okazać się, że to Huawei Mate X będzie gotowy jako pierwszy. Na razie nie wiadomo bowiem, jak poważne są problemy z Galaxy Foldem. Jeśli wymagane będą poważne modyfikacje w konstrukcji może okazać się, że Samsung przesunie swoją premierę nawet o kilka miesięcy.

Czytaj też: Huawei Mate X w naszych rękach. Składany smartfon za 10 tys. zł robi wrażenie

Działajmy razem na rzecz ochrony klimatu. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: