Opaska Mi Band 4 coraz bliżej. Kolejny bardzo tani gadżet Xiaomi będzie hitem?

Bartłomiej Pawlak
Wygląda na to, że Xiaomi szykuje się do premiery kolejnej generacji opaski fitness. Mowa o modelu Mi Band 4, który zapowiada się na bardzo tani, ale jednocześnie użyteczny gadżet. Szkoda tylko, że zabraknie NFC.
Zobacz wideo

Seria Mi Band od Xiaomi od samego początku cieszy się ogromną popularnością na świecie. Chińczycy znaleźli odpowiednią recepturę na stworzenie taniej opaski fitness dla osób, które chcą skorzystać z podstawowych funkcji i nie mają ochoty wydawać na to majątku.

Xiaomi Mi Band 4 bardzo blisko

Wygląda na to, że Xiaomi nie spoczęło na laurach i szykuje już kolejną hitową opaskę. Xiaomi Mi Band 4 trafił właśnie do Krajowej Komisji Komunikacji (NCC) na Tajwanie, która dopuszcza poszczególne produkty do sprzedaży na danym rynku.

Mi Band 4 otrzymało odpowiedni certyfikat, co oznacza, że debiut opaski jest już bardzo bliski. Można spodziewać się go w najbliższych kilku tygodniach, nieoficjalnie mówi się, że jeszcze w maju. Przynajmniej w Azji, bo do sklepów w Polsce opaska powinna dotrzeć nieco później.

Xiaomi Mi Band 4 na zdjęciach

Chińskiej firmie nie udało się jednak dotrzymać tajemnicy aż do dnia premiery. Opaska pojawiła się też już na pierwszych zdjęciach. Należą do NCC, a dotarł do nich serwis Droid Shout.

Opaska Xiaomi Mi Band 4Opaska Xiaomi Mi Band 4 fot. NCC przez DroidShout.com

Opaska na pierwszy rzut oka mocno nawiązuje do poprzedniego modelu. Wiele osób nie będzie wręcz w stanie odróżnić jej od zeszłorocznego Mi Banda 3. Oznacza to, że Xiaomi nie chce rezygnować z wciąż świetnie sprzedającego się designu.

Kilka różnic można jednak zauważyć. Najważniejsza z nich to zastąpienie wklęsłego miejsca na dotykowy przycisk główny przez płaską taflę szkła. Przeniesiono też złącza ładowania z krawędzi na tył i przeprojektowano ładowarkę. Opaska różni się jeszcze kilkoma detalami i wydaje się nieco grubsza, co może oznaczać, że akcesoria z Mi Banda 3 nie będą kompatybilne z nowym modelem.

Xiaomi Mi Band 4 bez modułu NFC

Znamy też kilka elementów specyfikacji Mi Banda 4. Najważniejszą informacją jest to, że opaska znów nie dostanie modułu NFC do płatności zbliżeniowych. Przynajmniej w międzynarodowych wersjach, bo w Chinach Mi Band 4 będzie oferowany w konfiguracji z NFC. Dość dziwne posunięcie Xiaomi, zważywszy na to, że płatności zbliżeniowe zegarkami i opaskami są szczególnie popularne nie w Azji, a w Europie.

Wiadomo też już, że Xiaomi nie powiększy ekranu w Mi Band 4 - wciąż będzie to panel OLED o podobnej, jak w poprzedniku przekątnej. Mi Band 4 dostanie też moduł Bluetooth 5.0 Low Energy i, co oczywiste -skaner tętna. Plotki mówiły też o monitorze EKG, ale zdjęcia z NCC tego nie potwierdzają.

Nie wiemy natomiast prawie nic o nowych funkcjach, które Mi Band 4 powinien zaoferować. A prawdopodobnie to może być dużą zaletą nowej opaski. Oczywiście głównym argumentem przekonującym do zakupu będzie cena. Znów powinna być bardzo niska i nawet w polskiej dystrybucji oscylować wokół ok. 130-150 zł.

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: