Głośniki bluetooth do 150 zł - wybieramy najciekawsze modele. Przegląd

Lubisz słuchać muzyki i chcesz cieszyć się superdźwiękiem zawsze i wszędzie? Jeśli tak, koniecznie zobacz nasz przegląd niedrogich głośników bluetooth. Podpowiemy ci też, jak wybrać najlepszy model!

Jak wybrać dobry głośnik bluetooth? 

Przenośny głośnik bluetooth daje nam możliwość słuchania muzyki wszędzie, gdzie się znajdujemy. Wystarczy połączyć go ze smartphonem czy komputerem i gotowe. Jeśli jesteś fanem muzyki, to będzie to dla ciebie dobra inwestycja. Na co zwracać uwagę podczas zakupu głośnika? Oto najistotniejsze rzeczy: 

  • Zasięg działania - to ważny parametr. Im zasięg będzie większy, tym lepiej dla ciebie! 
  • Sposób połączenia - najnowsze głośniki bluetooth oferują nam różne sposoby łączenia się z urządzeniami. Oczywiście najpopularniejszy sposób to właśnie bluetooth, ale oprócz niego istnieje jeszcze łączenie WI-FI albo NFC. W droższych modelach jest to możliwe na wszystkie trzy sposoby. W tańszych - na jeden lub dwa. 
  • Moc - w większości przenośnych głośników moc ograniczona jest maksymalnie do 20 W. Droższe modele oferują większą moc, ale czasem im większa moc, tym gorsza jakość dźwięku. 
  • Zasilanie - oczywiście głośniki bluetooth zasilane są za pomocą akumulatora, ale niektóre modele mogą być też zasilane sieciowo, co jest tylko zastępczym rozwiązaniem - na przykład kiedy bateria się rozładuje, głośnik nadal będzie działać po podłączeniu do gniazdka. 
  • Subwoofer - dzięki niemu jakość dźwięku jest o wiele lepsza i głębsza. Warto sprawdzić, czy głośnik, który planujesz kupić, jest w niego wyposażony. 
  • Czas pracy - to bardzo istotne, jeśli zależy ci na jak najdłuższym słuchaniu muzyki bez potrzeby podłączania głośnika do gniazdka. 
  • Slot na kartę SD - dzięki niemu będziesz w stanie odtwarzać ulubioną muzykę, którą przechowujesz na karcie pamięci. 
  • Wykonanie - obudowa i materiał, z którego wykonany jest głośnik, to również ważna rzecz. Powinien być trwały i najlepiej wodoodporny, szczególnie jeśli planujesz używać głośnika poza domem. 

To najważniejsze rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. Poniżej znajdziesz przegląd najciekawszych głośników bluetooth w cenach do 150 zł! Może któryś ci się spodoba. 

Więcej o: