Elektroniczne gadżety dla sportowców: technologia, która ułatwia trening!

Uprawiasz czynnie sport i chcesz osiągać jeszcze lepsze wyniki albo po prostu umilić sobie trening? Technologia ci pomoże! Mamy gadżety, które powinien mieć każdy sportowiec.

Biegasz, chodzisz na siłownię albo na fitness i chcesz kontrolować swoje wyniki treningów? A może uwielbiasz słuchać muzyki w trakcie ćwiczeń? Jeśli tak, to koniecznie musisz zainwestować w parę elektronicznych gadżetów, które są przydatne dla sportowców. Warto je mieć, gdyż dzięki nim twój trening będzie bardziej efektywny! 

Smartband

Smartband to świetne rozwiązanie, jeśli nie lubisz zbyt skomplikowanych gadżetów. To inteligenta opaska na nadgarstek, której zadaniem jest zbieranie danych dotyczących naszej aktywności fizycznej - zazwyczaj jest to pomiar pulsu oraz ilość kroków. Niektóre modele mierzą też ilość spalonych kalorii, wysyłają powiadomienia o otrzymaniu wiadomość lub połączeń oraz monitorują sen. Po treningu dane należy przesłać na smartphona albo laptopa, aby móc uzyskać czytelne wyniki. To małe, lekkie i wygodne urządzenia idealne dla każdej dyscypliny sportowej. 

Pulsometry i smartwatche 

Jeżeli wolisz w łatwiejszy sposób, natychmiastowo kontrolować wyniki swoich ćwiczeń, to idealnym rozwiązaniem będzie dla ciebie pulsometr z wyświetlaczem albo smartwatch. Oprócz tego, że wyglądają jak eleganckie lub sportowe zegarki, to jeszcze pomagają w treningu. Wiele z nich ma bardzo ciekawe opcje jak planowanie treningu, porównywanie wyników, planowanie diety oraz wyświetlanie przydatnych wskazówek dopasowanych do określonej dyscypliny. 

Kamery sportowe

Chcesz chwalić się swoimi sportowymi wyczynami albo pragniesz mieć pamiątkę z treningów? Być może zainteresują cię kamery sportowe, które możesz zamocować na kasku roweru lub za pomocą specjalnych opasek przymocować do ciała. Zarejestrują twoje ćwiczenia. Doskonale sprawdzą się też w podróży, szczególnie jeśli kochasz aktywny wypoczynek i zwiedzanie w jednym! Kamera sportowa wraz z przydatnymi akcesoriami, to świetna inwestycja! 

Słuchawki sportowe

Słuchasz muzyki w trakcie treningu? Jeśli tak, to zainwestuj w dobre słuchawki sportowe, które dają świetną jakość dźwięku i nie będą wypadać z ucha podczas ćwiczeń. Możesz wybrać modele z zakładkami za ucho, które są stabilne i wygodne albo wybrać standardowe modele, ale pod warunkiem, że dopasujesz je do swoich uszu. Sprawdź zanim kupisz, czy jest ci w nich wygodnie! 

Więcej o: