Nowy iPhone 11 już 10 września? iOS 13 zdradził datę prmiery

Wszystko wskazuje na to, że Apple zaprezentuje najnowsze iPhone'y już 10 września, czyli za nieco ponad trzy tygodnie. Przynajmniej taką datę sugeruje najnowsza wersja beta systemu iOS 13, która właśnie trafiła do programistów.
Zobacz wideo

W najnowszej wersji beta systemu iOS 13 znalazły się informacje, które zdradzają prawodpodobną datę premiery iPhone'a 11. Serwis iHelp BR poinformował, że w plikach systemowych znalazło się tajemnicze zdjęcie z podpisem "HoldForRelease" (WstrzymaćDoPremiery). Rzeczony obrazek przedstawia systemowy kalendarz iPhone'a z zaznaczoną datą 10 września (wtorek).

iPhone 11iPhone 11 fot. 9toMac

Poprzednia wersja systemu również zawierała podobne zdjęcie, tyle że z zaznaczoną datą 12 września, a to właśnie 12 września 2018 roku miała miejsce premiera iPhone'a XS o XR. Wydaje się więc niemal pewne, że w tym roku premiera odbędzie się we wtorek 10 września. Serwis 9toMac przypomina, że w ostatnich latach firma z Cupertino prezentowała iPhone'y w drugi wtorek lub drugą srodę września.

iPhone 11iPhone 11 Concept Creator

iPhone 11 będzie kosztować ponad 5000 zł?

We wrześnie Apple zaprezentuje nam trzy nowe modele iPhone'ów. Wciąż nie znamy nazw, ale jeśli firma będzie się trzymać założeń z ubiegłego roku (oczywiście nie musi), to będzie to iPhone 11, iPhone 11 Max oraz iPhone 11r. Ostatnio pojawiły się jednak plotki, że Apple szykuje zupełnie nowe nazwy iPhone'ów.

Z dotychczasowym przecieków i medialnych doniesień wynika, że gigant z Cupertino szykuje urządzenia dość konserwatywne - zarówno w kwestii designu, jak i technologii. Zmiany, owszem będą, ale raczej ewolucyjne, a nie rewolucyjne.

Serwis 9toMac, czyli jedno z lepiej poinformowanych źródeł w branży, sugeruje jednak, że Apple zastosuje ten sam manewr, co w ubiegłym roku: iPhone 11 i iPhone 11 Max otrzymają ekrany OLED, a "budżetowy" iPhone 11r - standardowy ekran Liquid Retina. I ta wersja wydaje się dużo bardziej prawdopodobna.

Sercem nowych iPhone'ów będzie oczywiście układ A13 - o "X" procent szybszy i "Y" procent wydajniejszy od swojego poprzednika. W tej kwestii Apple raczej nas nie zawiedzie. Już ubiegłoroczny A12 Bionic był prawdziwym "potworem" i zostawiał z tyłu nawet najmocniejsze mobilne jednostki Qualcomma. 

Niedawno do sieci wyciekły zdjęcia prezentujące prawdopodobny wygląd iPhone'a 11. Uwagę przykuwają przede wszystkim plecki urządzenia z trzema obiektywami aparatu zamkniętymi w prostokątnym module.  Teraz 9toMac potwierdza, że nowy iPhone rzeczywiście będzie miał trzy główne aparaty.

Taki zestaw otrzymają modele 11 oraz 11 Max. W obu przypadkach dodatkowe trzecie "oczko", to obiektyw szerokokątny. Wraz z nim Apple zaprezentuje prawdopodobnie funkcję Smart Frame, która umożliwi nam kadrowanie zdjęć już po ich wykonaniu - dzięki dodatkowym informacjom z trzeciego obiektywu.

Z kolei iPhone 11r - podobnie jak w ubiegłym roku - dostanie "jedynie" dwa obiektywy. Od droższych modeli będzie więc wyróżniał się zarówno wizualnie (brak niezbyt estetycznej wysepki z obiektywami), jak również pod względem możliwości fotograficznych. To oczywiście przełoży się na niższą cenę urządzenia.

Cena iPhone'ów niemal co roku dryfuje w górę. W tym roku nie liczyłbym na żaden wyjątek od tej reguły. Skok cenowy nie będzie jakiś znaczący, ale w przypadku urządzenia kosztującego 5 tys. zł lub więcej, każda kolejna podwyżka ceny jest już dość bolesna. Oto prognozowane ceny iPhone'a 11 w Polsce:

  • iPhone 11 - od 5 079 zł;
  • iPhone 11 Max - od 5 579 zł;
  • iPhone 11r - od 3 929 zł
Więcej o: