Twórcy "GTA V" pracują nad nową grą. Na temat "Bonaire" nic nie wiemy, ale w Australii już jej zakazali

"Bonaire" - taki tytuł otrzymała nowa produkcja Rockstar Games, twórców serii "Grand Theft Auto" oraz "Red Dead Redemption". O istnieniu tego projektu dowiedzieliśmy się dzięki Austarlijczykom, którzy już zdążyli odmówić "Bonaire" przyznania kategorii wiekowej.
Zobacz wideo

Rockstar Games to w świecie gier prawdziwy giant, a każdy kolejny projekt studia wzbudza gigantyczne zainteresowanie. Tym bardziej zaskakuje fakt, że o istnienu nowej gry Rockstara dowiedzieliśmy się ze strony... australijskiej organizacji rządowej, która przydziela kategorie wiekowe m.in. filmom oraz grom.

W ub. miesiącu australijski Federalny Departament ds. Komunikacji i Sztuki opublikował wpis dotyczący tajemniczego projektu "Bonaire", którego producentem i wydawcą ma być właśnie Rockstar Games. O nowej grze nie wiemy praktycznie nic, oprócz tego, że Australijczycy już dążyli zakazać jej sprzedaży. Tytułowi odmówiono bowiem przyznania kategorii wiekowej, co jest niezbędne, aby mógł trafić na rynek.

Australijczycy słyną zresztą z dość restrykcyjnego podejścia do gier. W przeszłosci odmawiali przyznania kategorii wiekowej takim grom, jak "Hotline Miami", "We Happy Few" czy "Kingdom Come: Deliverance".

Co ciekawe, na stronach internetowych innych organizacji zajmujących się klasyfikowaniem gier, jak ESRB czy też PEGI, trudno znaleźć jakąkolwiek wzmiankę na temat "Bonaire" lub innego projektu Rockstara.

BonaireBonaire Bonaire

"Bonaire" - tajemnicza gra Rockstar Games

Choć w ostatnich miesiącach w mediach pojawiło się sporo plotek na temat nowych gier Rockstar Games, przede wszystkim "GTA VI" oraz "Bully 2", studio konsekwentnie zachowuje milczenie. Amerykańska firma słynie z tego, że informacjami na temat swoich projektów dzieli się wtedy, gdy ma coś do pokazania.

Czym jest tajemniczy projekt "Bonaire"? W rozwiłkaniu tej zagadki może nam pomóc geografia. Bonaire to należąca do Holandii wyspa na Morzu Karaibskim, wchodząca w skład Małych Antyli. Niewykluczone więc, że "Bonaire" to fabularny dodatek do gry "Red Dead Redemption 2". Warto przypomnieć, że w tej odsłanie popularnej serii Rockstara gracz trafia m.in. na tropikalną wyspę Guarma.

Być możę jednak Amerykanie pracują nad zupełnie nową grą, w której podejmą tematykę piratów, skarbów i tajemniczych wysp. W świecie gier to dość popularny trop, który w ostatnich latach pojawił się m.in. w takich produkcjach jak "Assassin's Creed IV: Black Flag" czy "Sea of Thieves".

Więcej o: