Huawei Mate 30 - bez Androida i Googla pozostanie "najlepszym telefonem, jakiego nie może mieć Ameryka"?

Huawei poinformowało za pośrednictwem portali społecznościowych, że najnowszy z serii telefon Mate 30 zostanie zaprezentowany jeszcze w tym miesiącu. Nowy smartfon zadebiutuje w Monachium.
Zobacz wideo

Już 19 września w Monachium zaprezentowany zostanie nowy flagowy smartfon firmy Huawei. W najnowszym modelu zabraknie jednak najpopularniejszego oprogramowania Android oraz dostępu do sklepu Google

Huawei Mate 30 zostanie zaprezentowany już 19 września

Poprzedni telefon tej serii, Mate 20 Pro został nazwany przez portal theverge.com "najlepszym telefonem, jakiego Ameryka nie może mieć" - nazwa ta spowodowana jest zakazem nałożonym na amerykańskie firmy, które nie mogą robić interesów z Huawei. Oznacza to, że w nowym modelu nie będzie można skorzystać z podstawowych usług Google.

Według informacji mediów Huawei pracuje już nad własną wersją internetowego sklepu podobnego do Google Play. Ponadto firma niedawno zaprezentowała swój autorski system operacyjny HarmonyOS, którego powstanie związane jest z tym, że nowe telefony tej marki nie będą mogły zostać wypuszczone na rynek z oprogramowaniem Androida.

Poza nowym oprogramowaniem nowe smartfony marki Huawei mają być wyposażone w najnowsze rozwiązania technologiczne. Jednym z nich będzie okrągły moduł quad-camera oraz wyświetlacz z "ekstremalnie zakrzywionymi krawędziami".

Więcej o: