Kosiniak-Kamysz jak Geralt z Wiedźmina? PSL stworzyło grę komputerową na wybory

Daniel Maikowski
Graj w nowe PSL, to przeglądarkowa gra, która prezentuje program wyborczy "Ludowców". W rolę narratora wciela się sam Władysław Kosiniak-Kamysz, który pomaga graczom zmienić Polskę w krainę mlekiem i miodem płynącą.
Zobacz wideo

Do wyborów parlamentarnych został nieco ponad miesiąc, a komitety wyborcze chwytają się coraz bardziej oryginalnych pomysłów, aby przekonać Polaków do oddania głosu. Prawo i Sprawiedliwość wysłało w Polskę "cysterny wstydu PO-PSL", a Koalicja Obywatelska mocno stawia na obecność na Facebooku.

Graj w nowe PSL. Zmień Polskę z Kosiniakiem-Kamyszem

Zupełnie inny pomysł na kampanię mają "Ludowcy". PSL, które do wyborów idzie razem z Kukiz'15, chce zachęcić Polaków do swojego programu grą komputerową. Graj w nowe PSL pod względem wizualnym, jak i mechaniki rozgrywki, przywodzi na myśl klasyczne tytuły z ery konsoli Game Boy Color i Nintendo 64.

Nasza postać porusza się po kolorowej mapie i kolekcjonuje koniczynki. W podróży towarzyszy nam sam szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, który wciela się w rolę narratora opowieści. Każda zebrana przez nas koniczynka odpowiada jednemu postulatowi z programu wyborczego "Ludowców".

PSL celuje w młodych?

"Zraszujcie bombsite na eco, zanim zrobi to Bogdan" - reklamuje swoją grę Polskie Stronnictwo Ludowe we wpisie zamieszczonym w serwisie Twitter. Użycie slagnu charakterystycznego dla niezwykle popularnej gry sieciowej "Counter Strike" świadczy o tym, że partia Kosiniaka-Kamysza adresuje grę do najmłodszych.

Sęk w tym, że najmłodsi obok tego tytułu przejdą raczej obojętnie. Jeśli gra do kogoś trafi, to prędzej do dzisiejszych 30-40 latków, u których styl graficzny i mechanika Graj w nowe PSL może wywołać nostalgiczne wspomnienia związane z takimi seriami, jak The Legend of Zelda czy Pokemon.

Z Fortnitem, Counter Strikiem i League of Legends "Ludowcy" nie mają większych szans.

Więcej o:
Komentarze (5)
Graj w PSL. Kosiniak Kamysz niczym Geralt z Rivii. "Ludowcy" stworzyli grę komputerową na wybory
Zaloguj się
 • kaplan.raka.odbytu

  Oceniono 6 razy 6

  Czy gra umożliwia umieszczanie członków rodziny na ważnych stanowiskach?

 • nikiforia1

  Oceniono 5 razy 3

  Kościółkowy przyjaciel Międlara poszedł w diabły|!

 • alderamin

  Oceniono 2 razy 2

  to gra na rpg maker, żenada

 • tumaxer

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe czy razem z grą będą udostępniać RTP odpowiedniej wersji RPGMakera, bo jest ich tyle, że można się pogubić a wyborcy może się nie chcieć instalować wszystkich możliwych pakietów uruchomieniowych.

 • prosty_chlop_gazeciarz

  0

  a tantiemy Sapkowskiemu zapłacili? he?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX