Kosiniak-Kamysz jak Geralt z Wiedźmina? PSL stworzyło grę komputerową na wybory

Daniel Maikowski
Graj w nowe PSL, to przeglądarkowa gra, która prezentuje program wyborczy "Ludowców". W rolę narratora wciela się sam Władysław Kosiniak-Kamysz, który pomaga graczom zmienić Polskę w krainę mlekiem i miodem płynącą.
Zobacz wideo

Do wyborów parlamentarnych został nieco ponad miesiąc, a komitety wyborcze chwytają się coraz bardziej oryginalnych pomysłów, aby przekonać Polaków do oddania głosu. Prawo i Sprawiedliwość wysłało w Polskę "cysterny wstydu PO-PSL", a Koalicja Obywatelska mocno stawia na obecność na Facebooku.

Graj w nowe PSL. Zmień Polskę z Kosiniakiem-Kamyszem

Zupełnie inny pomysł na kampanię mają "Ludowcy". PSL, które do wyborów idzie razem z Kukiz'15, chce zachęcić Polaków do swojego programu grą komputerową. Graj w nowe PSL pod względem wizualnym, jak i mechaniki rozgrywki, przywodzi na myśl klasyczne tytuły z ery konsoli Game Boy Color i Nintendo 64.

Nasza postać porusza się po kolorowej mapie i kolekcjonuje koniczynki. W podróży towarzyszy nam sam szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, który wciela się w rolę narratora opowieści. Każda zebrana przez nas koniczynka odpowiada jednemu postulatowi z programu wyborczego "Ludowców".

PSL celuje w młodych?

"Zraszujcie bombsite na eco, zanim zrobi to Bogdan" - reklamuje swoją grę Polskie Stronnictwo Ludowe we wpisie zamieszczonym w serwisie Twitter. Użycie slagnu charakterystycznego dla niezwykle popularnej gry sieciowej "Counter Strike" świadczy o tym, że partia Kosiniaka-Kamysza adresuje grę do najmłodszych.

Sęk w tym, że najmłodsi obok tego tytułu przejdą raczej obojętnie. Jeśli gra do kogoś trafi, to prędzej do dzisiejszych 30-40 latków, u których styl graficzny i mechanika Graj w nowe PSL może wywołać nostalgiczne wspomnienia związane z takimi seriami, jak The Legend of Zelda czy Pokemon.

Z Fortnitem, Counter Strikiem i League of Legends "Ludowcy" nie mają większych szans.

Więcej o: